Missing Consumer Key - Check Settings

Legendia Śląskie Wesołe Miasteczko

Legendia

Jedną z najpopularniejszych atrakcji Górnego Śląska jest Legendia Śląskie Wesołe Miasteczko – najstarszy tematyczny lunapark w Polsce. Znajduje się na terenie Parku Śląskiego w Chorzowie i zajmuje powierzchnię ok 26 ha. To tutaj czeka ponad 40 atrakcji m.in. największy w Polsce diabelski młyn Legendia Flower, ześlizg wodny Diamond River, jeden z najlepszych europejskich rollercoasterów Lech Coaster, wodna Dolina Jagi, Bazyliszek i mnóstwo innych.

Legendia dostarcza nie tylko ekstremalnych wrażeń w postaci przejażdżki rollercoasterem, ale zapewnia także spokojną rozrywkę. Dlatego warto odwiedzić ją całą rodziną. Atrakcji dla dzieci jest bardzo dużo, a klimat wesołego miasteczka przenosi w magiczny świat baśni i legend. Większość atrakcji zyskało baśniową tematykę po niedawnej przebudowie. Magiczni mieszkańcy wesołego miasteczka Mieszko i Dobrusia zapraszają dzieci do bajkowej grywalizacji czyli do wzięcia udziału w rozwiązywaniu zagadek. Zabawa polega na odnajdywaniu ukrytych w parku tablic z bajkami i pytaniami. Na każdej z nich znajdują się także po 3 odpowiedzi. Każdy z uczestników ma za zadanie zaznaczyć na swojej karcie gry jedną odpowiedź. Jeśli odpowie prawidłowo na wszystkie pytania czeka go nagroda. W grze mogą wziąć udział dzieci i dorośli, natomiast upominki przyznawane są dzieciom do 16 roku życia.

Atrakcje dla dzieci

Bazyliszek – to jedna z najnowocześniejszych atrakcji Interactive Dark Ride w Polsce, która przenosi uczestników do magicznego świata Bazyliszka. Przejeżdża się wagonikami przez różne scenerie np. mroczne jaskinie, lasy i ruiny. Każdy ma za zadanie obronić się przed potworami za pomocą broni z laserową wiązką ( jak w paintballu ).

Dolina Jagi – to wodna atrakcja, która także cieszy się sporą popularnością w parku rozrywki. W kociołku Jagi wyrusza się w spływ rwącym potokiem, a po drodze można odkryć wiele tajemnic Doliny Jagi.

Diamond River – jest atrakcją, która imituje górską rzekę. 12-osobową łodzią zjeżdża się z wysokości 8 lub 12 m. W trakcie spływu łódź przemierza górską krainę skrywającą diamenty.

Lech Coaster – zapewnia ekstremalną rozrywkę dorosłym, jak również dzieciom powyżej 8 roku życia. Kolejka została nagrodzona tytułem Best Coaster 2017 za najlepszy rollercoaster 2017 roku. Pędzi z prędkością 96 km/h. Legendia

Legendia Flower – to największy diabelski młyn w Polsce. Z wysokości 40 m nad ziemią można podziwiać wspaniałe widoki Parku Śląskiego.

Super Ześlizg – jest ogromną zjeżdżalnią o wysokości 12 m. Można ścigać się całą rodziną.

Circus Tea Cups – to kolorowe wirujące filiżanki – atrakcja rodem z bajki Alicja w Krainie czarów.

Leśna wyprawa – magiczny pociąg zabiera najmłodszych na przejażdżkę po krainie elfów, a także wielu innych magicznych stworzeń.

Dream Flight Airlines – na tej karuzeli można wznieść się wysoko w powietrze 10- osobowym samolotem.

Gaj urwisów – to atrakcja dla najmłodszych w postaci  przeróżnych zjeżdżalni, basenów z piłeczkami, czy labiryntu. Tu dzieci mogą poszaleć do woli.

Magical Postal Service – to atrakcja w postaci samochodzików w stylu lat 20-tych. Dzieci mogą poczuć się jak prawdziwi zawodowi kierowcy. Legendia

Phoenix – jeśli ktoś lubi dobrą zabawę i obroty do góry nogami to z pewnością koło Phoenix dostarczy odpowiednich wrażeń. Jest to atrakcja dla dzieci powyżej 6 roku życia.

Na terenie Legendii znajdziemy wiele innych baśniowych atrakcji takich jak Morskie Opowieści, Baloniki, Ptasi Patrol, Balerina, Sky Flyer, Diabelska Pętla, Wonder Garden, czy  Raj Trampolin.

Źródło

Magia smaków i zakupów

Legendia posiada 11 punktów gastronomicznych oferująch magiczne smaki w postaci aromatycznych Dragon Burgerów, pizzy, zapiekanek meksykańskich z nachosami, amerykańskich hod-dogów, słodkich naleśników, sorbetów i lodów. Pod koniec pobytu oczywiście można nabyć pamiątkę z brandem Legendii w postaci części garderoby, maskotek, figurek i wielu innych gadżetów. Jeśli dziecko obchodzi urodziny w sezonie letnim warto właśnie tu wybrać się w dniu jego święta, gdyż bilet urodzinowy dziecka to zaledwie 10 zł.

 

4 komentarze

 1. Fajne tematyczne wesołe miasteczko. Kupiliśmy bilet sezonowy dla całej rodziny i korzystaliśmy przez okres wakacji. Dzieciaki były zachwycone. Duży plus, że są atrakcje dla młodszych dzieci. Usytuowanie w sercu Parku Śląskiego więc dochodzą jeszcze inne atrakcje. Z pewnością jeszcze kiedyś zawitamy. Zdecydowanie polecam :)
  Reply 23 maja 2023 at 20:02
 2. Polecam w 100%. Miasteczko nie tak duże, ale dziecko zadowolone. Kilka godzin dobrej zabawy.
  Reply 26 maja 2023 at 18:08
 3. Mirek
  Lata temu bywaliśmy jako dzieci - super że tak się rozwinął - teraz kolej na nasze dzieci. Dzięki za przypomnienie
  Reply 16 czerwca 2023 at 15:54
 4. Mam bilet sezonowy więc skorzystam nie raz. Miasteczko odwiedza duża ilość ludzi i tworzą się niestety kolejki, dlatego polecam przyjechać w tygodniu. Są nowości ale widać też, że niektóre atrakcje mają swoje lata. Ogólnie ok.
  Reply 5 lipca 2023 at 15:00

Leave a comment