Missing Consumer Key - Check Settings

Magiczne Ogrody w Trzciankach

Magiczne Ogrody

Magiczne Ogrody to Rodzinny Park Tematyczny znajdujący się w niewielkiej miejscowości Trzcianki w okolicach Janowca i Kazimierza Dolnego. Park położony jest na powierzchni ok 18 ha i utrzymany jest w niepowtarzalnym baśniowym klimacie. Wielu odwiedzających uważa, że jest to jeden z najlepszych Parków dla dzieci w Polsce.

Magiczne Ogrody to kraina skrywająca podziemne tunele, mosty w koronach drzew, domki baśniowych postaci i mnóstwo innych atrakcji. Magiczne OgrodySpacerując ukwieconymi alejami spotkać można niezwykłe istoty takie jak Skrzat Kronikarz, Psotne Mordole, Drzewce i Wróżki Smużki. Spacerowicze mijają Dom Czarodzieja, Ogród Wróżek, Kwiatową Dolinę, następnie Marchewkowe Pole, Smocze Gniazdo i Krasnoludzki Gród. To prawdziwy raj dla dzieci ponieważ są tu place zabaw, zjeżdżalnie, kolejka, karuzele, strumyki, plaża, miejsce na kąpiel, tratwy, tunele, zamki, huśtawki, zabawy i animacje. Wszystko zaplanowane jest w każdym drobnym szczególe tak, aby odwiedzający nie zaznali nudy i czerpali radość wszystkimi zmysłami.

DrzewaMagiczne Ogrody

Ta strefa to unikalna 3-poziomowa atrakcja. Ścieżki, tarasy widokowe oraz wiszące mosty w koronach drzew to trasa licząca ok 400 m. Świetna atrakcja dla dzieci, które uwielbiają parki linowe. Tutaj kryją się także podziemne tunele.

Zamek Wróżek

W Ogrodzie Wróżek znajduje się kolejna atrakcja dla dzieci Zamek Wróżek. Wychodzi z niego kilka zjeżdżalni. To tutaj na dziedzińcu odbywa się Wielki Bal, prawdziwa rewia tańca i zabawy z udziałem baśniowych postaci.

Krasnoludzki Gród

Magiczne OgrodyW krainie Krasnoludów znajduje się 15-metrowa zjeżdżalnia zwana Krasnoludzką Wieżą Prób. Znajdziemy tu także drewniane huśtawki oraz karuzele napędzane siłą własnych mięśni. To z pewnością niespotykana atrakcja. Podczas weekendów odbywają się tu imprezy i pokazy artystyczne. Za bramą Grodu można wziąć udział w turnieju walki na miecze, a także postrzelać z łuku. Dodatkową atrakcją są również mosty linowe.

Kraina Bulwiaków

Na wycieczkę po Dolinie Kwiatowej można wybrać się kolejką. Mieszkają w niej Bulwiaki hodujące kwiaty i warzywa. Podczas przejażdżki można posłuchać opowieści przewodnika o zwyczajach tych stworzeń.

Tratwy

Na terenie Magicznych Ogrodów znajduje się malowniczy staw. Ponieważ nie jest głęboki można bezpiecznie popływać tratwami.

Drzewo Skrzata

Kolejną atrakcją Ogrodów jest ogromne drzewo, które zamieszkuje mądry Skrzat Kronikarz. Naciskając przycisk z ukrycia wyłania się Skrzat, który opowiada o Magicznych Ogrodach. Legenda głosi, że posiada podziemną bibliotekę z mnóstwem starych, tajemnych ksiąg.

Mroczysko

To miejsce osnute jest mgłą i tajemniczą oraz mroczną aurą. Znajduje się tu grota złego czarnoksiężnika Araga. Wejście do niej odbywa się o określonych godzinach wraz z przewodnikiem. Atrakcja przeznaczona jest dla dzieci powyżej 6 lat.

Magiczne OgrodyMagiczne Ogrody to aż kilkanaście baśniowych krain. Znajdziemy tu także Wodny Świat, Marchewkowe Pole, czy Łąkę z Robankami. Prawie wszystkie atrakcje Parku dedykowane są dzieciom od 3 roku życia. Podczas pobytu na terenie Ogrodów można skorzystać także z posiłków. Znajdują się tu aż 4 restauracje i 2 kawiarnie. W sklepikach z pamiątkami można zakupić ciekawe gadżety. Jeśli ktoś planuje dłuższy pobyt w okolicy na stronie Magicznych Ogrodów można znaleźć także oferty noclegowe.

Źródło

 

 

 

 

 

2 komentarze

  1. To świetne miejsce na wyjazd z dziećmi. Sporo atrakcji, ogrody piękne i zadbane. Można zjeść coś smacznego. Jak dla nas na plus, że nie jest to typowy oklepany lunapark tylko rzeczywiście baśniowy ogród - coś innego. Minusem były tłumy ludzi. Miejsce godne polecenia.
    Reply 27 lipca 2023 at 12:48
  2. Świetnie zaaranżowane miejsce. Dużo atrakcji dla dzieci ! Naprawdę robi wrażenie. Mały Disneyland. Polecam małym i dużym !
    Reply 9 sierpnia 2023 at 18:17

Leave a comment