Missing Consumer Key - Check Settings

Majaland

Majaland Kownaty

Rodzinny Park Rozrywki Majaland położony jest na terenie wsi Kownaty w województwie lubuskim. Jego główną bohaterką jest znana dzieciom bajkowa Pszczółka Maja wraz z przyjaciółmi. Poza kolejkami górskimi znajdziemy tu Mini ZOO, Miasteczko Samochodowe, karuzele, zjeżdżalnie, plac zabaw, tor przeszkód, spływ tratwą, atrakcje wodne, przedstawienia w Teatrze, zajęcia edukacyjne dla dzieci i wiele innych propozycji. Park ma stanowić część Holiday Park Kownaty o docelowej powierzchni 200 ha.

Atrakcje

Park czynny jest przez cały rok, ponieważ spora część atrakcji znajduje się w zamkniętym pomieszczeniu. Majaland to świetna propozycja dla rodzin z dziećmi, ale to także dobry pomysł na szkolną wycieczkę. Dla fanów szybkiej jazdy główną atrakcją będzie przejażdżka jedną z dwóch kolejek: Wilkołakiem lub Rollercoasterem Wikingów. Majaland Kownaty

Część Parku tzw. Wickieland to strefa Wikingów. Do jej głównych atrakcji poza Rollercoasterem zalicza się Wielką Falę czyli przejażdżkę obrotowym dyskiem, Wodną Bitwę, Totem Wikingów oraz Łodzie Wikingów. Bohaterem tego miejsca jest sympatyczny Wiking Vic wraz ze swym ojcem Halvarem. W Parku Majaland Kownaty znajdziemy także ściankę wspinaczkową z ogromną zjeżdżalnią tzw. Wulkan, Plac Zabaw Gucia, Plac Zabaw Mai, Tańczącą Fontannę, tory przeszkód w Lesie Zabaw, kolorowy basen z piłeczkami, czy Karuzelę Motyli lub Kwiatów. Można też wyruszyć na grzbiecie Filipa w podróż po krainie Mai lub zapoznać się z zasadami ruchu drogowego w Miasteczku Samochodów. Rzeczy osobiste można pozostawić w szafkach.

Super Wings

Majaland KownatyTa część Parku Majaland to nowa strefa wodnych zabaw. Można wcielić się w pilota i wraz z Jettem szybować po niebie. Taką rozrywkę zapewnia Sky Fly. Tuż obok w strefie wodnej znajduje się plac zabaw oraz kilka zjeżdżalni wodnych Dizzy, Donnie, Jeroma oraz Jetta.

Przedstawienia, tańce, imprezy

W Parku Majaland Kownaty znajdziemy nawet strefę dyskotekową, w której maluchy nauczą się tańca Mai. Pomiędzy strefą Wikingów, a strefą Mai mieści się Teatr, w którym goście spotykają się z bohaterami Parku. Przedstawienia odbywają się codziennie. Sala teatralna wykorzystywana jest na różne okazje np. przyjęcia, imprezy firmowe, konferencje, czy prezentacje. Jeśli chcemy zapewnić dziecku niezapomniane urodziny można zrobić to właśnie w Majaland. Ponieważ Park posiada odpowiednie zaplecze gastronomiczne, można zorganizować tu przyjęcie ślubne i komunijne.

Gastronomia i sklepy

Majaland KownatyBistro „Pod Kamieniem i „Bar Wikingów” to miejsca z hot dogami i zapiekankami. Każdy napije się tu również kawy. Największą restauracją na terenie Parku jest „Restauracja Mai” oferująca zupy, dania główne, bar sałatkowy i burgery. Znajdziemy ją na wprost wejścia wewnątrz wielkiego drzewa. Ciepłe posiłki i przekąski serwuje także „Wiking Grill”, „Wilkołak” oraz „World Aircraft Snack”, a gdy ktoś na ochotę na odrobinę słodyczy znajdzie coś dla siebie w „Słodkiej Heidi”. W jednym ze sklepów bezpośrednio przy głównym wejściu można zakupić pamiątki z ulubionymi bajkowymi bohaterami Parku. W drugim sklepiku znajdziemy gadżety ze świata wikingów.

Źródło

Leave a comment