Missing Consumer Key - Check Settings

Mandoria Miasto Przygód

Mandoria

Mandoria to największy w Europie kryty Park Rozrywki położony w niewielkiej miejscowości Rzgów blisko Łodzi. Zajmuje powierzchnię ok. 50 ha. Wizyta w tym miejscu to podróż do XVI-wiecznego miasta przygód utrzymanego w renesansowym stylu i porównywanego z Marsylią, czy Wenecją. Każdy znajdzie tu coś dla siebie, ponieważ w Parku jest sporo atrakcji. Znajdziemy tu m.in. najdłuższy zadaszony roller-coaster Merkant, karuzele, labirynt luster, zjeżdżalnię Barbakan z sześcioma torami,  figloraj, place zabaw, czy jedyny jeżdżący w ciemności roller-coaster Mroczny Dwór. Natkniemy się tu też na jedyną rzekę pod dachem o nazwie Chytra Wydra. Dzieci do 85 cm wzrostu mają bezpłatny wstęp.

Atrakcje

MandoriaMandoria to Park Rozrywki przystosowany także dla małych dzieci. Maluchy powyżej 90 cm wzrostu mogą skorzystać z większości atrakcji, a w sumie jest ich ok. 30. Dodatkowym plusem jest zadaszanie całego obiektu, dlatego można przyjechać tu o każdej porze roku bez względu na pogodę.

Roller – coastery

Najdłuższym w całej Polsce zadaszonym roller-coasterem jest Merkant zbudowany z wagoników towarowych. Z przejażdżki mogą skorzystać osoby powyżej 100 cm wzrostu. Mroczny Dwór to jedyny roller-coaster, który jeździ w ciemności w towarzystwie mrocznych efektów wizualnych. Ta atrakcja dostępna jest dla dzieci od 95 cm wzrostu. Najszybszy jest natomiast Carrara, który dostarcza niezapmnianych wrażeń. Dostępny jest dla osób powyżej 100 cm wzrostu.

Karuzele

MandoriaNajwiększą w Polsce dwupoziomową karuzelą wenecką jest Karawana w Mandorii. Utrzymana jest w złotej stylistyce, posiada mnóstwo niesamowitych szczegółów i ozdobiona jest setkami lampek. Jej kolorowe elementy są ręcznie malowane. Mandoriańska Latarnia Leonarda to kolejna zachwycająca karuzela z latającymi rowerami, a Rybak Bartek to oryginalna karuzela z łódkami na wodzie. Do zakręconych atrakcji zalicza się również Beczki, Kilof, Klejnot oraz Karotka.

Inne atrakcje

Jednym z największych figlorajów w Polsce jest Ratusz. To wosokokondygnacyjna bawialnia z mnóstwem przeszkód, ścianami wspinaczkowymi i zjeżdżalniami. Jeśli ktoś lubi się ślizgać idealnym punktem rozrywki będzie Barbakan. MandoriaZ góry doskonale widać Miasto Przygód, a do dyspozycji mamy 6 torów zjazdowych. Jedną z ciekawszych propozycji jest również Tratwa służąca do transportu między portem a wrakiem statku oraz Skarbiec czyli ogromny lustrzany labirynt. Dorośli wraz z dziećmi mogą sprawdzić się także na Strzelnicy lub na specjalnym torze przeszkód w wielopiętrowym domu zabawy tzw. Atelier Kazmira.

Place zabaw

Ważnymi punktami na mapie Mandorii są również place zabaw. Stary Fort to największy drewniany plac zabaw w Polsce. Został stworzony dla miłośników wspinaczek i parków linowych. Jest jedną z najnowszych atrakcji Parku. Dla młodszych urwisów powstała Dolinka Daria ze ściankami do wspinania, pagórkami i całym mnóstwem innych atrakcji.

MandoriaDla smakoszy

Na terenie Parku Rozrywki znajduje się 8 punktów gastronomicznych w tym restauracja Piazza di Mandoria, gdzie można zamówić smaczną pizzę, Szybka Fretka w formie bufetu, Szalona Kura oferująca pyszne kurczaki, bar Tawerna Trzy Dzwony oraz nowość We Młynie, gdzie serwują mandoriańskie zapiekanki. Oprócz tego znajdzie się także lodziarnia, kawiarnia i sklepik ze słodkościami.

Urodziny

W ofercie Parku Rozrywki Mandoria dodatkowo znajdziemy organizację urodzin dla dzieci w jednej z 10 salek tematycznych. Impreza w takim miejscu to z pewnością spełnienie marzeń każdego malucha. Ofertę można dopasować do własnych potrzeb.

Źródło

 

2 komentarze

  1. Dobrze, że jest takie miejsce gdzie można w deszczowy dzień skorzystać z wielu atrakcji. Miejsce urocze i z klimatem, ale raczej dla dzieci do 10 lat ( idealny wiek 5-8 ). Trafiliśmy na dzień, w którym nie było tłumów, więc bez powodów do narzekania. Dzieci w wieku 5 i 9 i każde zadowolone! Bardzo dobre lody !
    Reply 9 sierpnia 2023 at 18:03
  2. Atrakcji dość na kilka godzin dobrej zabawy. Fajna aranżacja, robi niesamowite wrażenie. Bilety zakupiliśmy online i zaoszczędziliśmy czas w kolejce do kasy. Cała nasza rodzina spędziła dobrze czas, a dzieci w szczególności. Nie było tłumów, ale w kolejkach do niektórych atrakcji trzeba było chwilę stać.
    Reply 21 sierpnia 2023 at 15:12

Leave a comment