Missing Consumer Key - Check Settings

Muzeum Czekolady w Poznaniu

Muzeum Czekolady

Muzeum Czekolady w Poznaniu to miejsce dla każdego miłośnika czekolady przedstawiające jej historię od ziarna kakao do tabliczki. Odkrywa światowe nowości, organizuje warsztaty i gwarantuje dużo przepysznej zabawy. Muzeum znajduje się przy ulicy Wrocławskiej 12 w Poznaniu, ale swoją siedzibę ma także w Toruniu przy ulicy Kopernika 25.

Muzeum Czekolady to sklep z wyrobami czekoladowymi wysokiej jakości. Cieszy się sporym zainteresowaniem m.in. dlatego, że dba o jakość swoich wyrobów, niepowtarzalność oraz posiada bogatą ofertę, która zadowoli każde podniebienie. Dodatkowo prowadzi warsztaty czekoladowe stacjonarne i mobilne.

Warsztaty

Muzeum CzekoladyWarsztaty organizowane przez Muzeum Czekolady to przepyszna przygoda z czekoladą i jej historią w tle. Mogą uczestniczyć w nich osoby prywatne i grupy zorganizowane np. przedszkolne, szkolne, czy licealne. Chocolatier prowadzący zajęcia opowiada historię powstawania czekolady, czemu towarzyszy degustacja ziaren kakao, różnych rodzajów czekolad najlepszych na całym świecie np. belgijskich. Każdy, kto bierze udział w warsztatach otrzymuje swój strój deseranta. Zadaniem uczestników jest przygotowanie własnej tabliczki czekolady. W zależności od tematu warsztatów, czy okoliczności, własnoręcznie przygotowywane czekolady mogą mieć różne kształty np. choinki lub piernika w okresie Świąt, wielkanocnego zająca, czy serca w Walentynki. Muzeum CzekoladyDzieci mogą także przygotować tabliczkę z koziołkami poznańskimi. Zajęciom może towarzyszyć prezentacja na ekranie. Każda grupa, która przygotuje czekoladę otrzymuje na koniec Dyplom. Warsztaty zdobienia pierników to połączenie wiedzy o czekoladzie oraz produkcji pierników. Inne warsztaty tzw. przedłużane to standardowe zajęcia połączone z pokazem wyrobu pralin. Na takich warsztatach każde dziecko dodatkowo wykonuje szaszłyk czekoladowy. Uczestnicy kosztują słodkich pralin bądź gorącej czekolady w okresie zimowym.  Codziennie w południe odbywają się też warsztaty z historią w tle. Przedstawiają one wiele ciekawostek oraz ciekawą historię poznańskich koziołków. Każdy uczestnik może stworzyć czekoladę z ich wizerunkiem.

Mobilne Muzeum

Muzeum CzekoladyMobilne Muzeum Czekolady odwiedza dzieci w placówkach przedszkolnych, szkolnych, firmy, gminy oraz miasta. To dobry pomysł na zabawę połączoną z edukacją, przyjemne doświadczenia kulinarne oraz kreatywnie spędzony czas. Plan zajęć dostosowywany jest odpowiednio do wieku dzieci – od 2 roku życia do ósmej klasy. Na zajęcia wybierana jest czekolada najwyższej jakości, a prowadzący przywożą ze sobą odpowiedni sprzęt, jak również ziarna i owoce kakaowca. Dzieci otrzymują fartuchy oraz czapki kucharskie, a na koniec czekoladowe dyplomy. Wykonaną przez siebie czekoladę każdy pakuje, okleja i zabiera do domu. Manufaktura Czekolady uczestniczy też w różnych eventach, lokalnych uroczystościach, imprezach plenerowych i firmowych, dostarcza dodatkową rozrywkę i mnóstwo radości zwłaszcza wśród dzieci.

Źródło

One Comment

  1. Serdecznie polecam warsztaty wycieczkom szkolnym , ale też rodzinom z dziećmi. Sympatyczna i rzetelna prowadząca. Można posmakować różnych typów czekolady, a co najlepsze zrobić własną. Czas trwania warsztatów to niepełna godzinka, ale w tym czasie można sporo się dowiedzieć o czekoladzie. W sklepiku duży wybór czekoladowych słodkości, a wszystko to ręczna robota.
    Reply 30 marca 2024 at 08:15

Leave a comment