Missing Consumer Key - Check Settings

Ogród Świateł Chorzów

Ogród Świateł

Garden of Lights czyli przepiękny Ogród Świateł na terenie Legendii w Chorzowie to pokaz bajkowych iluminacji w sezonie jesienno – zimowym. To atrakcja dla rodzin z dziećmi, która od kilku sezonów zachwyca i umila chłodne wieczory. Motyw przewodni Ogrodu Świateł co roku jest nieco inny. W tym sezonie poznamy opowieść o Pięknej i Bestii.

Atrakcje

Ogród ŚwiatełChorzowski Ogród Świateł czynny jest od 3 listopada aż do końca lutego w godzinach popołudniowo – wieczornych. Na terenie Legendii czeka na zwiedzających kilkadziesiąt świetlnych instalacji przedstawiających znaną i lubianą historię Pięknej i Bestii. Tuż przy wejściu znajdziemy ogromną widowiskowo rozświetloną choinkę, dalej Jaskinię Cudów, Las Burzowy, czy odbywający się na wodzie spektakl Rzeki Świateł. Poza instalacjami i eksponatami do dyspozycji gości jest kilkanaście atrakcji Parku m.in. Bazyliszek, wirujące filiżanki Tea Cups, Magiczne Koniki, Morskie Opowieści, Baloniki, Kino, Gaj Urwisów, Podniebni Łowcy, czy Balerina. Z 40 – metrowego diabelskiego młynu Legendia Flower można podziwiać przepięknie rozświetlony Park oraz panoramę miasta. To oczywiście nie koniec atrakcji. Na terenie wystawy rozlokowane są photo pointy, aby odwiedzający mogli bez przeszkód uwiecznić swoją wizytę. Rodzice z dziećmi mogą także wziąć udział w specjalnie przygotowanej grze, w której liczy się spostrzegawczość i pamięć. Atrakcje dostępne są w cenie zakupionego biletu.

Gastronomia i sklepy

Ogród ŚwiatełNa terenie Parku znajdziemy kilka punktów gastronomicznych takich jak Pizza Mia, Bazyliszek, Oberża Lecha, Pod Dębem, Baba Jaga Chips, Old Mine Tawern i Ice Dream. Można zamówić pizzę, dania obiadowe, przekąski, czy słodkie desery. Na rozgrzewkę lub osłodę kuchnia proponuje zimową herbatę, grzane wino oraz gorącą czekoladę z bitą śmietaną i piankami. Na terenie Ogrodu Świateł czynne są również sklepy takie jak Kowalski’s Store, Jarmark Kurkowo, Diamond River i Skarbiec Lecha.

Jama Bazyliszka

Jama BazyliszkaNa terenie Legendii na dzieci czeka dodatkowa atrakcja w postaci magicznej sali zabaw Jamy Bazyliszka. To ogromne multimedialne centrum rozrywki czynne w soboty i niedziele. W środku czeka moc atrakcji takich jak pierwszy w Polsce Interactive Dark Ride Bazyliszek, Dmuchany Zamek oraz Gaj Urwisów czyli basen z piłeczkami, tajemnicze, kilkupoziomowe labirynty i zakręcone zjeżdżalnie. Znajdzie się również coś dla miłośników gier na automatach czyli Game Room. Tutaj młodsi fani szybkiej jazdy i rywalizacji mogą zmierzyć się w wirtualnym świecie. Na Jarmarku Kurkowo można zakupić swoje zdjęcie z przejażdżki Bazyliszkiem lub tematyczną pamiątkę np. pluszową wersję bohatera. Po intensywnej zabawie w Bistro pod Zielonym Pazurem czekają chrupiące kurczaki, barszcz z krokietem, naleśniki i słodkie, gorące kakao.

Źródło

2 komentarze

  1. Piękny ogród świateł, magiczny klimat. Powrót do czasów dzieciństwa. Teren dość rozległy, idealny na rodzinny spacer. Urozmaiceniem są karuzele, czy Jama Bazyliszka. Ciekawe pokazy łączące efekty świetlne z muzyką.
    Reply 13 listopada 2023 at 18:47
  2. Pięknie i bajkowo. Iluminacje robią wrażenie. Niewielka ilość czynnych karuzeli, ale spacer bardzo przyjemny. Polecam
    Reply 10 stycznia 2024 at 17:13

Leave a comment