Missing Consumer Key - Check Settings

Oyama Karate „Goliat”

Śląski klub Oyama Karate „Goliat” prowadzi zajęcia Karate dla dorosłych, młodzieży i dzieci w wieku szkolnym oraz przedszkolnym. Klub posiada ponad 50 sekcji na Górnym Śląsku m.in. w Katowicach, Chorzowie, Bytomiu, Gliwicach. Oprócz zajęć Karate prowadzone są także zajęcia Aikido.

Rozwój poprzez trening

Jak wiadomo dzieci posiadają niezliczone pokłady energii, chcą się rozwijać i zdobywać nowe umiejętności, dlatego warto pomyśleć czy nie zapisać dziecka na zajęcia Karate. To zajęcia sportowe, które rozwijają umysł i ciało. Warto wiedzieć, że treningi sztuk walki takich jak Karate przynoszą wiele korzyści. Przede wszystkim korygują wady postawy. Zagrożenie licznymi wadami postawy narasta szczególnie wśród dzieci i młodzieży szkolnej, co w dalszym dorosłym życiu skutkuje problemami zdrowotnymi. Karate jest jak terapia ruchowa i przez czynne ćwiczenia chroni ciało, symetrie i kręgosłup przed wieloma deformacjami. Taki trening wzmacnia mięśnie, doskonali sprawność ruchową, uczy koncentracji, samoobrony, ale także etyki oraz szacunku do przeciwnika. Rozwija też pewność siebie, wiarę we własne możliwości i zapewnia wewnętrzny spokój. Dzieci na treningu poznają również zasady funkcjonowania w grupie, uczą się dyscypliny, ale również zawierają nowe przyjaźnie i dobrze się bawią.

O Klubie

Klub Oyama Karate „Goliat” istnieje od 1992 roku i jest jednym z największych w Polsce. Od lat zdobywa tytuł najlepszego w rankingach ogólnopolskich. Dorobek klubu to tysiące medali na zawodach krajowych i międzynarodowych. Trenują tu cale rodziny, dorośli, seniorzy, młodzież oraz dzieci, a nawet maluchy w wieku przedszkolnym od 4 lat. Dzieci w wieku 4-6 lat uczestniczą w zajęciach ogólnorozwojowych dla przedszkolaków. Co roku od września klub prowadzi nowe nabory. Metody zajęć z dziećmi są bezpieczne oraz dostosowane do ich możliwości, a treningi prowadzone są przez wykwalifikowaną i systematycznie szkoloną kadrę. Oyama Karate Goliat Oyama Karate rozwija sportową rywalizację poprzez organizowanie ogólnopolskich mistrzostw i Pucharu Polski oraz mistrzostw Europy i świata. Odbywa się też wiele turniejów regionalnych. W zawodach biorą udział dorośli oraz dzieci, zarówno chłopcy, jak i dziewczęta. Oyama Karate „Goliat” prowadzi także letnie i zimowe obozy sportowe.

Pamiętajmy, że sport wpływa pozytywnie na zdrowie i samopoczucie. Kierując się wyborem zajęć dodatkowych dla dziecka weźmy pod uwagę jego zainteresowania, ale także zdrowie. Aby ćwiczyć Karatę nie trzeba być bardzo wysportowanym tylko wytrwałym.  Źródło

 

Leave a comment