Missing Consumer Key - Check Settings

Park Chopina w Gliwicach

Park w Gliwicach

Park Chopina – miejski park w centrum miasta.

Park Chopina w Gliwicach

Atrakcja znajduje się w centrum Gliwic, na terenie dzielnicy Śródmieście. Otoczono go stalowym płotem oraz żywopłotem. Jego głównymi atrakcjami są Palmiarnia znajdująca się w środkowej części, rzeźby, pomniki oraz pomnik przyrody – dąb szypułkowy.

Palmiarnia Miejska w Gliwicach

Palmiarnia powstała już w 1880 roku, wtedy zbudowano pierwsze pawilony z egzotycznymi roślinami. Przez kolejne lata przeszła wiele innowacji, aż w końcu została zdewastowana. Na szczęście teraz możemy znowu cieszyć się nią wraz z dwoma dobudowanymi w 2012 roku pawilonami akwarystycznymi.

Inne atrakcje Parku Chopina

Ten piękny park położony w centrum Gliwic będzie odpowiedni do spokojnych rodzinnych spacerów. Dodatkowo, wędrówki po parku umili zieleń roślinności oraz miejscowe pomniki i rzeźby.

Na terenie parku znajdują się:

– pomnik Lew śpiący,
– pomnik ofiar wojen i totalitaryzmu,

– rzeźby lwy leczące,
– pomnik Fryderyka Chopina,
– pomnik ułanów.

W Parku Chopina odbywa się również wiele imprez plenerowych, m.in. Wieczór z Romami, koncerty miejscowych muzyków czy Narodowe Czytanie.
Park Chopina jest idealnym miejscem na niedzielne spacery o każdej porze roku. Jesienią i zimą nabiera trochę innego charakteru niż wiosną i latem, warto więc i wtedy się tam wybrać.

W trakcie pobytu w Gliwicach warto monitorować kalendarz imprez i być może uda się nam trafić na jedną z nich. Atrakcję w postaci Palmiarni można odwiedzać natomiast przez cały rok z wyłączeniem poniedziałków. Tak samo przez cały rok podziwiać można rzeźby i pomniki.

Park Chopina Gliwice