Missing Consumer Key - Check Settings

Park Ewolucji

Park Ewolucji

Park Ewolucji to Rodzinny Park Rozrywki znajdujący się w niewielkiej miejscowości Sławutówko w okolicach Gdyni. Tematyka tego miejsca przenosi w czasy powstania życia na Ziemi, ewolucji, a także w świat uwielbianego przez dzieci parku jurajskiego. Park cieszy się sporym zainteresowaniem w regionie i jest doskonałą rozrywką dla całej rodziny.

Atrakcje Parku Ewolucji są nawiązaniem do narodzin Ziemi, prehistorycznego i starożytnego świata oraz życia, które istniało wiele lat przed naszą erą. Doskonale obrazuje świat, który ewoluował na przestrzeni wieków.

Kino Prehistoryczne

Zwiedzanie najlepiej zacząć wizytą w prehistorycznym kinie. Poznamy w nim historię Wszechświata od Wielkiego Wybuchu i narodzin Ziemi. Seans filmowy połączony jest z udziałem publiczności. Odpowiednia technologia oraz interaktywna postać wesołego dinozaura zapewnia niezwykłe show, skierowane do osób w różnym wieku.

Ścieżka Dinozaurów

Park EwolucjiTrasa zwiedzania prowadzi przez następujące po sobie okresy z dziejów Ziemi. Podążając ścieżką edukacyjną możemy podziwiać przeróżne modele dinozaurów. W sumie znajdziemy ich ok 30. Dodatkowo dowiadujemy się wielu interesujących rzeczy z życia tych stworzeń, gdyż trasa wzbogacona została o tablice informacyjne.

Obrazy Prehistorii

Uzupełnieniem ścieżki edukacyjnej i lekcji z historii jest „Wystawa Ewolucji Człowieka”. Park EwolucjiPrzedstawia ona ludzi pierwotnych od australopiteka do homo sapiens. Widzimy na niej m.in. w jaki sposób ludzie wytwarzali narzędzia, zapisywali informacje, czy polowali. Ekspozycja przedstawia krok po kroku jak wyglądała ewolucja człowieka na różnych płaszczyznach życia codziennego.

Świat Człowieka Pierwotnego

Ta część ekspozycji prezentuje sceny z życia najdawniejszych przodków człowieka np. techniki zdobywania pożywienia, codzienne zajęcia, jak również sposoby ubierania się. Uwagę przykuwa scena polowania na mamuta za pomocą kamieni i oszczepów.

Pojazdy Flinstonów

Park EwolucjiAby dzieci mogły poczuć się jak słynni bohaterowi bajki o Flinstonach, wystarczy że wsiądą za kółko ich pojazdu. To świetna zabawa także dla tych starszych.

Piramida i Sfinks

Zwiedzanie tej ekspozycji odbywa się w klimacie starożytnego Egiptu. Znajdziemy tu postacie mumii, strażników grobowca, czy zjawę. Cały wystrój, w tym komnaty i wąskie korytarze, odzwierciedlają prawdziwe wnętrze piramidy egipskiej. Możemy obejrzeć tu także filmy, które wprowadzają uczestników w odpowiedni nastrój i dodają dreszczyku.Park Ewolucji

Batyskaf

Aby udać się w niezwykłą podwodną podróż i jednocześnie przenieść się w czasy największych morskich stworzeń trzeba wypróbować jedną z atrakcji Parku Ewolucji – Batyskaf. Trójwymiarowe projekcje dna oceanu oraz specjalna platforma sprawiają wrażenie uczestnictwa w prawdziwej podwodnej podróży.

Plac zabaw i rozrywka dla dzieci

Park EwolucjiNa terenie Parku Ewolucji dzieci znajdą też miejsca do szaleństw. Duży plac zabaw o powierzchni ok 500 m2 to przede wszystkim bajkowe domki, zjeżdżalnie oraz miejsca do wspinania. Tuż obok znajduje się również domek wypełniony kolorowymi piłeczkami. Na najmłodszych gości czeka także kolorowa Dino kolejka, a dla dzieci powyżej 100 cm wzrostu kolejka górska Dragon. W trakcie przejazdu rollercoasterem zwiedza się Stonehenge czyli replikę jednej z najsłynniejszych budowli Kamiennych Kręgów. Dodatkowo niezapomnianych wrażeń dostarczy Skok Pufa tzn. poduszkowa trampolina dla dzieci już od 2 roku życia.

Gastronomia, pamiątki, urodziny

Park Ewolucji posiada również sklepiki z pamiątkami, w których każdy z gości znajdzie szereg wyjątkowych gadżetów. Wśród obowiązkowych punktów na mapie Parku znajdziemy także Snack Bar, punkt z goframi i lodami oraz pizzerię. Jeśli ktoś planuje skorzystać z oferty urodzinowej można zarezerwować specjalną salkę, a także pod czujnym okiem animatorów świętować i cieszyć się zwiedzaniem.

Źródło

 

Leave a comment