Missing Consumer Key - Check Settings

Park Miejski im. Jacka Kuronia w Sosnowcu

Park Miejski i. Jacka Kuronia w Sosnowcu

Park im. Jacka Kuronia położony w dzielnicy Sosnowca zwanej Kazimierz Górniczy to malownicze miejsce pełne zieleni, ścieżek rowerowych i dziecięcych atrakcji. Cały obszar liczy ok. 30 ha powierzchni. Podstawą jest teren leśny poprzecinany alejkami i drogami rowerowymi. Uroku dodają stawy, altanki, a dodatkową atrakcję stanowi skatepark i odnowiony amfiteatr w centralnej części Parku. Latem odbywają się tu liczne koncerty. Na dzieci czeka tu niewielki ogród zoologiczny, place zabaw i barwne figurki zwierząt ukryte wśród zieleni.

Park  im. Jacka Kuronia w Sosnowcu służy aktywności sportowej i wypoczynkowej. To dobre miejsce na rodzinny spacer lub przejażdżkę rowerową z dziećmi. Wytyczone są tu również drogi rolkowe. Kilka lat temu powstała wypożyczalnia rowerów miejskich z tandemami, rowerami cargo i dziecięcymi. W jednej chwili w trakcie spaceru można przesiąść się na rower. Dla zainteresowanych przebiega tu także szlak dwudziestopięciolecia PTTK łączący miasta Górnego Śląska i Zagłębia Dąbrowskiego. Szlak ten w całości mierzy ok. 116 km.

Ogród jordanowski

Miejski Park im. Jacka Kuronia w SosnowcuTa część Parku im. Jacka Kuronia to miejsce przystosowane dla dzieci i młodzieży. Warto wspomnieć iż powstanie Ogrodów jordanowskich zapoczątkowane zostało niegdyś właśnie w Polsce. Założeniem takiej strefy jest oczywiście troska o zdrowie i odpowiedni rozwój fizyczny dzieci na powietrzu. Co znajdziemy na terenie tego ogrodu ? To przede wszystkim duży plac zabaw otoczony zielenią, domki ze zjeżdżalniami, huśtawki, karuzele, drabinki, kompleks linariów z 10-metrową wieżą, zjazd linowy, ciekawe bujaki, a także fontanna służąca zwłaszcza latem. Znajdują się tu także trampoliny i symulator rodeo. Dookoła porozstawiane są ławeczki dla rodziców. Z całą pewnością dzieci nie będą się tu nudzić. Źródło

Mini zoo

Kolejną atrakcję Parku w Sosnowcu stanowi usytuowane w centralnej części małe zoo. Zwierzątka mogą być dokarmiane przez dzieci, co jest zabronione w większości ogrodów zoologicznych. Można tu spotkać m.in. kangury, strusie, sarny, kozy, daniele, emu, jak również pawie czy kaczki. Takie mini zoo to doskonała atrakcja dla dzieci, które mają okazję zobaczyć z bliska lub dotknąć któreś ze zwierząt.

Park im. Jacka Kuronia to także dom dla wielu gatunków ptaków. Spacerując alejami nad brzegiem stawu można posłuchać śpiewu ptaków oraz nacieszyć oczy widokami natury. W centralnej części znajduje się restauracja bankietowa, a na terenie całego obiektu funkcjonuje kilka punktów gastronomicznych w tym lodziarnia.

 

 

 

Leave a comment