Missing Consumer Key - Check Settings

Park of Poland – Suntago Wodny Świat

Suntago

Park Suntago to największy zadaszony Park Wodny w Polsce i Europie, którego otwarcie nastąpiło w lutym 2020 roku. Znajduje się w miejscowości Wręcza ok 50 km od centrum Warszawy. W rankingach „European Star Award” na najlepszy Park Wodny w Europie zajął 10 miejsce w 2020 roku. Jest to jedna z najciekawszych atrakcji w województwie mazowieckim. W pobliżu powstała baza noclegowa Suntago Village.

SuntagoWodny Park Suntago zachowany jest w klimacie tropikalnym i dzieli się na kilka stref tematycznych: Jamango, Relax, Saunaria, Wellness & Spa oraz Restauracje i Bary. Dzieci mają wstęp do strefy Jamango. W środku znajduje się mnóstwo atrakcji zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Park Wodny zajmuje powierzchnię ok 20 ha.

Jamango

Ta część to prawdziwy raj dla rodzin z dziećmi. Jest tu aż 18 basenów, 35 zjeżdżalni, tropikalny klimat, który tworzą egzotyczne rośliny, Rzeka Przygód, sztuczna fala, czy symulator Surf Air.Suntago Każdy powyżej 120 cm wzrostu może poczuć się jak surfer. Świetną atrakcję stanowią zjeżdżalnie takie jak Neon Torpedo, Blue Boa, Jungle Eclipse, Mad Crocodile, Rainbow Race, Pirates Playground, Pink Serpent, Shark Bowl, Green Mamba, Crazy Dive, Unicorn Cloud, czy Hunters Raft Race I i II. Największa ma ponad 30 m wysokości i 300 m długości. Informacje o wszystkich zjeżdżalniach, zasadach bezpieczeństwa i korzystania z nich znajdują się na specjalnej zielonej tablicy.

SuntagoNa najmłodsze dzieci w strefie Jamango czeka m. in. Krokodyli Brodzik i Wodne Place Zabaw zarówno w środku, jak i na zewnątrz. Niezwykłą atrakcję dla dzieci stanowi Rzeka Przygód, której długość wynosi 130 m, a głębokość 0,8 m.

W Jamango znajdziemy także termalny basen z barem. Nie przerywając kąpieli można napić się drinka lub kawy. Można także skorzystać z łóżka z hydromasażem, jacuzzi lub poprostu posiedzieć w basenie „Bubbling”.

Relax

SuntagoNa poszukiwaczy błogiego relaksu i spokoju czekają baseny solankowe „Dead Sea” lub basen siarkowy. Dobroczynne działanie wysoko zmineralizowanych wód wzmacnia organizm i poprawia ogólny stan zdrowia. Można także skorzystać z basenu termalnego, w którym znajdują się jacuzzi i hydromasaże. Tu także znajduje się basenowy bar. W otoczeniu znajduje się ok 400 prawdziwych palm sprowadzonych m.in. z Malezji i Florydy. Każdy poczuje się jak na wakacjach w tropikach. W części Relax mogą przebywać osoby powyżej 16 roku życia.

Saunaria

SuntagoW tej części Parku znajduje się 12 różnych atrakcji takich jak sauny suche, mokre, łaźnie parowe, baseny witalne, wodospad Calla, grota solna, strefa Mont Blanc, gdzie można natrzeć się śniegiem, czy baseny jacuzzi. Prawdziwą strefą oczyszczającą drogi oddechowe jest Sauna Aromatyczna. W czasie seansu wdycha się olejki eteryczne, które także działają bardzo odprężająco. W Koreańskiej Sali Wypoczynku można poddać się aromaterapii i wyciszyć przy muzyce. Strefa Saunaria przeznaczona jest dla osób dorosłych.

Wellness & Spa

Suntago oferuje również bogaty wybór zabiegów na twarz i ciało, zabiegi kosmetyczne, wyjątkowe rytuały SPA np. marokański Hammam, hawajskie kamienie czy filipińskie muszle, oraz przeróżne masaże. Inspiracją do stworzenia tego miejsca była energia czterech żywiołów: wody, ognia, ziemi i powietrza. To prawdziwa oaza relaksu. Wizytę tutaj trzeba jednak zarezerwować wcześniej.

Restauracje i Bary

Na terenie Suntago znajduje się 5 restauracji oraz 4 bary basenowe. W Arizona American Burgers można zjeść pysznego burgera, w Va Bene czeka włoska pizza, Poleczka to tradycyjne polskie dania i przysmaki, Asiatica zaś oferuje dania azjatyckie np. zupę tajską i zielone curry. Dla dzieci świetną alternatywą będzie Pirat Snack Bar gdzie można zjeść hot-doga, zapiekankę, wrapa czy frytki.

SuntagoImprezy

W Parku Suntago można zorganizować wiele imprez okolicznościowych, wieczór panieński, wieczór kawalerski, przyjęcia dla dzieci np. urodziny pod palmami lub poprostu kinder party.

Suntago Village

Dla przyjezdnych gości doskonałą opcją jest wynajęcie domku w nowoczesnej bazie noclegowej Suntago Village. Sercem bazy jest strefa SunHub, czyli recepcja i sklepik spożywczy. Na terenie wioski znajduje się też plac zabaw i strefa grillowa. Suntago Village organizuje dodatkowe wydarzenia i zapewnia też atrakcje w postaci animacji dla dzieci, wycieczek rowerowych, zawodów sportowych, jogi i wielu innych.

Źródło

2 komentarze

  1. Najlepiej kupić bilety online, żeby ominąć kolejki. W środku ciepło i przyjemnie. Zjeżdżalni mnóstwo, atrakcje dla dzieci, animacje, dużo jacuzzi. Dobrze, że jest podział na strefę dla dzieci i dorosłych. Dużo restauracji i miła obsługa. Warto tu przyjechać ale najlepiej wybrać się na cały dzień.
    Reply 31 lipca 2023 at 16:10
  2. Park oferuje dużo atrakcji, ale trzeba nastawić się na kolejki do nich. Mogliby ograniczyć ilość osób. Jest to największy i najładniejszy aquapark w jakim byliśmy. Bilety dość drogie. Parking również dodatkowo płatny.
    Reply 3 sierpnia 2023 at 15:40

Leave a comment