Missing Consumer Key - Check Settings

Park Przygód i Atrakcji w Wilkowicach

Park Przygód i Atrakcji Wilkowice

Rodzinne Centrum Rozrywki w Wilkowicach (gmina Zbrosławice),  którego większą część stanowi uroczy Park Przygód i Atrakcji, to kilkunastohektarowy kompleks, sprzyjający zabawie oraz aktywnościom na świeżym powietrzu. W pobliżu Parku znajduje się Sala Zabaw dla dzieci Alele, Ośrodek Jeździecki Preria oraz restauracja. Od kwietnia do października każdy znajdzie tu coś dla siebie.

 Park – Atrakcje

Rodzinny Park Przygód i Atrakcji w Wilkowicach stale się rozwija, chodź już w tej chwili ma wiele do zaoferowania. Wśród najważniejszych atrakcji wyróżnić trzeba parkowy zwierzyniec, plac zabaw z tajemniczym krokodylem i szczudlatym jeżem, strefę kreatywnej zabawy oraz park linowy dla dzieci. Znajdziemy tu także siłownię zewnętrzną dla dorosłych, ścieżkę bosych stóp, trampoliny, boisko do siatkówki, fontannę i rzekę. Głodnym smaczne przekąski oferuje grillbar.

Parkowy Zwierzyniec

Na terenie Parku znajdują się dwie strefy ze zwierzętami. W pierwszej można oglądać trzymane w klatkach mniejsze zwierzęta np. króliki, surykatki, świnki morskie, wiewiórki, małpki, lemury, papugi, gołębie, indyki itp. W drugiej części czyli w górnym zoo podziwiać można wielbłądy, antylopy, strusie, owce, daniele, lamy, alpaki, pieski preriowe, nutrie, mini kucyki itp. Przy wybiegach zwierząt znajdują się tablice z ich opisem.

Plac zabaw

W tej strefie wyróżnić trzeba plac zabaw dla najmłodszych, piaskownice, huśtawki, zjeżdżalnie, boisko do badmintona, bramki do piłki nożnej oraz labirynt. Dzieci mogą także poskakać na trampolinach. Ciekawą atrakcję stanowi duża drewniana konstrukcja licząca ponad 24 metry, przypominająca krokodyla. Naokoło znajdują się ściany wspinaczkowe, a wewnątrz labirynt z lustrami. U góry powstał punkt obserwacyjny, a ogon służy jako zjeżdżalnia. Kolejnym oryginalnym urządzeniem jest szczudlaty jeż wykonany z 60 drewnianych pali z podestami. Zaznaczyć trzeba, że z tego typu kreatywnych urządzeń korzystać mogą także dorośli.

Strefa Kreatywnej Zabawy

W obrębie tej strefy pod gołym niebem powstały gry: katapulty, wieża wartowników, bitwa na poduszki, labirynt tetris, labirynt wąż, piłkarzyki, kręgle, flipery i wiele innych. Nie trzeba dodawać, że to dość oryginalna propozycja spędzenia czasu dla całej rodziny. Dla dzieci powyżej 3 roku życia kolejną atrakcją jest również położony wśród drzew park linowy zakończony zjazdem.

Trzeba dodać, że malowniczy Park Przygód i Atrakcji w Wilkowicach zachęca również do wypoczynku. Dekoracyjnego charakteru z pewnością dodaje fontanna oraz sztuczna rzeka. W wolnym czasie kiedy nasze dzieci zajęte są zabawą można poleniuchować na leżaku plażowym, korzystając ze słonecznej kąpieli. Dla aktywniejszych rodziców tuż obok plaży znajduje się boisko do siatkówki.

Park Przygód i Atrakcji w Wilkowicach

źródło

One Comment

  1. Świetne miejsce dla rodzin z dziećmi. Znajomi nam polecili i my także będziemy polecać. Dużo atrakcji, na tyle, że syn nie chciał wracać do domu. Oczywiście najbardziej przypadł mu do gustu park linowy i tajemniczy krokodyl. Bardzo miło spędzone sobotnie popołudnie.
    Reply 26 marca 2024 at 19:30

Leave a comment