Missing Consumer Key - Check Settings

Park Rozrywki TWINPIGS w Żorach

Park Rozrywki Twinpigs

Jeśli chcecie poczuć klimat rodem z amerykańskich filmów warto wybrać się z dziećmi do Parku Rozrywki TWINPIGS w Żorach. Czynny jest głównie w sezonie letnim ale również późną wiosną i wczesną jesienią. Powierzchnię ok 10 ha zajmują różne strefy tematyczne np. miasteczko na Dzikim Zachodzie, indiańska wioska w lesie, małe Las Vegas czy Hawaje. Na terenie TWINPIGS czeka mnóstwo atrakcji w postaci pokazów kaskaderskich, kolejek, karuzeli, stref gier, strzelnic, parków linowych, klimatycznych barów, restauracji itp. Dla najmłodszych miłośników zwierząt czeka mały zwierzyniec oraz stajnia z kucykami, które zabiorą dzieci na przejażdżkę.

Park Twinpigs – Dziki Zachód

Tutaj można poczuć się jak w prawdziwym westernie. Amerykańskie miasteczko z XIX wieku doskonale oddaje klimat Dzikiego Zachodu. Można sprawdzić się w roli kowboja na mechanicznym byku lub rewolwerowca na strzelnicy. Każdy może spróbować wydoić krowę, podkuć konia czy wypłukać złoto.  W restauracji Saloon utrzymującej westernowy klimat, można zasmakować klasycznych burgerów amerykańskich i mnóstwa przekąsek. W Parku TWINPIGS można zajrzeć do ogródka farmera, biura szeryfa z celą, szkółki niedzielnej oraz sklepu  „U Apacza”. Nie brakuje także tradycyjnych atrakcji dla najmłodszych. W figloraju Mały Kowboj dzieci mogą poszaleć w kulkowym basenie.

Hawaje

Hawajska plaża gwarantuje wypoczynek pod palmami, a dzieci mogą pobawić się na piasku. Znajduje się tu wielka, dmuchana zjeżdżalnia. Rafa Koralowa i strumień Palolo to strefy wodnych zabaw. Dodatkową atrakcją jest wulkan Kohala ze ścianą wspinaczkową i długą zjeżdżalnią.

Meksyk

W tej części Parku TWINPIGS znajdują się typowe atrakcje parku rozrywki : Kino 5D, dom strachu Nawiedzona Sztolnia, ekstremalna karuzela Wahadło Montezumy, atrakcja Tajemnicze Podziemie czy Family Coaster. Bistro Mexicana oferuje pyszne przekąski.

Powrót do Przyszłości

Ta strefa różni się nieco od pozostałych ze względu na swój kosmiczny klimat. Znajdziemy tu parową kulę, w której wyświetlane są filmy 360 stopni. Można też zrobić sobie zdjęcie na Księżycu w zakątku Moonspace. Kolejnym przykładem kosmicznych atrakcji jest diabelski młyn przypominający dyliżans, karuzela Whisky i latające krzesła.

Las Vegas

Park Rozrywki TWINPIGS to także Vegas w miniaturze. Czeka tu prawdziwa strefa gier, a nieopodal wodospad Havasu. Skały wokół niego przypominają Kanion Kolorado. Dodatkową rozrywkę stanowi karuzela Mini Tagada oraz statek piracki dla dzieci.

Las Przygód

W zielonej części Parku TWINPIGS poza licznymi atrakcjami znajdziemy zaciszny kąt i miejsce na piknik. Dzieci mogą poszaleć w parku linowym, wspiąć się do domku na drzewie, popływać łódkami bądź pobawić się w wiosce indiańskiej. Chętni mogą skorzystać także z kolejki wąskotorowej.

Rock’N’Roll

Ta część to idealna lokalizacja na wyśmienity posiłek. Znajduje się tu Old West Pub i Rock’n’Roll Diner w stylu lat 50. Ciekawym punktem jest stara stacja paliw i zakątek dla maluszków.

Park Rozrywki TWINPIGS to nie tylko zabawa. Dla szkół to także odkrycie tajników żywiołu ognia w Muzeum Ognia, a dla chętnych dodatkowe warsztaty. Na ścieżce edukacyjnej można zapoznać się z historią i kulturą Ameryki. Istnieje także możliwość wynajęcia parku na imprezy okolicznościowe.

Park TWINPIGS

źródło

Leave a comment