Missing Consumer Key - Check Settings

Park Rozrywki ZATORLAND

Park Rozrywki ZATORLAND

Park Rozrywki ZATORLAND to położony w Zatorze w województwie małopolskim największy w Europie Park Ruchomych Dinozaurów. Swoim zasięgiem obejmuje 3 parki tematyczne oraz Lunapark – w sumie ponad 60 atrakcji. Wizyta w ZATORLANDZIE gwarantuje świetną zabawę.

ZATORLAND zajmuje ponad 20 ha powierzchni i podzielony jest na 4 strefy: Park Ruchomych Dinozaurów, Park Owadów, Park Mitologii oraz Lunapark. To jedno z miejsc w Polsce najczęściej odwiedzane przez rodziny z dziećmi. Goście z dalszych stron mogą skorzystać z noclegów w znajdującym się nieopodal River Parku.

Park Ruchomych Dinozaurów

Wybierając się na spacer po świecie dinozaurów można spotkać aż 100 różnych interesujących gatunków tych stworzeń. Większość z nich jest interaktywna. Park Rozrywki ZATORLANDNa ścieżce edukacyjnej znajdują się najważniejsze informacje dotyczące ewolucji i życia na Ziemi. Podążając śladami dinozaurów dociera się do Muzeum Szkieletów i Skamieniałości, w którym znajduje się całkiem pokaźny zbiór. Park Ruchomych Dinozaurów robi wrażenie ze względu na różnorodność okazów i ich wielkość. Największy okaz to Argentynozaur sięgający rozmiaru kilkupiętrowego budynku. To miejsce przyciąga nie tylko dzieci, ale także dorosłych. Prowadzone są także warsztaty paleontologiczne cieszące się uznaniem zwłaszcza wśród grup szkolnych. Źródło

Park Mitologii

ZATORLANDUnikatową atrakcją ZATORLANDU jest Park Mitologii greckiej. Dzieci mogą zapoznać się z historią cywilizacji greckiej i architektury, a także zobaczyć niezwykłe postaci i stworzenia m.in. Zeusa, Hadesa, a nawet Konia Trojańskiego. Ponadto doskonałą rozrywkę zapewnia rejs po stawie wśród mitycznych bogów i innych postaci. W Parku Mitologii znajdują się 3 parki linowe dostosowane do różnych grup wiekowych. W pobliżu strefy odpoczynku Cafe Olimp dzieci mogą poszaleć na placu zabaw i niezwykłych huśtawkach. Znajdziemy tu także labirynt oraz kino 3D 360. Od niedawna funkcjonuje również strefa Akropolis, która jest odwzorowaniem miasteczka greckiego. Można spędzić tu naprawdę sporo fantastycznego czasu.  Źródło

Park Owadów

Park Rozrywki ZATORLANDW tej strefie można zobaczyć ok 28 gatunków różnych owadów takich jak komary, motyle, modliszki, cykady, osy czy różne egzotyczne gatunki. W strefie dydaktycznej można dowiedzieć się sporo na ich temat. Po drodze czeka sporo dodatkowych atrakcji takich jak dom do góry nogami, place zabaw, drewniane konstrukcje wspinaczkowe, huśtawki, trasy rowerowo-wyścigowe i wiele innych. Park Owadów to doskonałe połączenie edukacji i rozrywki. Źródło

Lunapark

Tuż przy wejściu do ZATORLANDU w centrum znajduje się wesołe miasteczko z licznymi karuzelami, placem zabaw, dużym małpim gajem, salonem gier, różnymi symulatorami, czy Autodromem. Nową atrakcję stanowi ogromna dmuchana poduszka do skakania umieszczona tuż nad stawem. Młodsi fani motoryzacji mogą urządzić sobie wyścigi sterowanymi ciężarówkami. Jedną z ulubionych rodzinnych atrakcji jest Dinocoaster, Zeus Swing Tower, szalona łódka Crazy Raft oraz wieża Drop’n’Twist.

Poza licznymi atrakcjami na terenie Parku Rozrywki ZATORLAND znajduje się także lodziarnia, naleśnikarnia, restauracja, grillbar, strefa Cheestera i oczywiście sklep z pamiątkami.

One Comment

  1. Polecam ponieważ jest mega dużo atrakcji. Najlepszy park dinozaurów w jakim byliśmy! Nawet w parku mitologii bardzo dużo atrakcji dla dzieci. Dobra obsługa i gastronomia.
    Reply 15 lipca 2023 at 17:00

Leave a comment