Missing Consumer Key - Check Settings

Park Śląski i jego atrakcje dla dziecka

Park Śląski to miejsce, które oferuje mnóstwo atrakcji dla rodzin z dziećmi. O każdej porze roku możemy tam znaleźć coś ciekawego do zrobienia czy też odwiedzenia.

Park Śląski znajduje się na pograniczu Chorzowa, Katowic, Siemianowic Śląskich i obejmuje teren 535 hektarów. Jest to jeden z największych śródmiejskich parków w Europie.

Przyroda w Parku Śląskim

Do Parku Śląskiego warto wybrać się o każdej porze roku. Spacerując po parku mamy okazję nie tylko do zaczerpnięcia świeżego powietrza, ale możemy również poobserwować otaczającą nas przyrodę. Różnorodna roślinność, ptactwo, małe gryzonie – to wszystko możemy tam zobaczyć. W niektórych częściach parku mamy do dyspozycji służące temu stanowiska obserwacyjne, tzw. czatownie. Tym sposobem np. przy stawie Hutnik możemy obserwować z dzieckiem ptactwo, będąc niezauważonymi. Warto wybrać się do mniej uczęszczanych części parku  i tam przyglądać się przyrodzie.

Ciekawą alternatywą jest też grillowanie w parku, co możliwe jest dzięki zadaszonym stanowiskom do grilla. Znajdują się one między innymi w Rosarium oraz na tyłach Skansenu. Można tam całą rodzina przysiąść na ławeczkach czy kocu i miło spędzić czas. Wybierając się na spacer do parku warto udać się właśnie do Rosarium – to rozległy ogród z dużą łąką, placem zabaw dla dzieci i jak nie trudno się domyślić z krzewami róż, które możemy podziwiać.

Park Śląski i sport

Park Śląski oferuje również możliwość uprawiania różnego rodzaju sportów takich jak: bieganie, jazda na rowerze czy rolkach, nordic walking. Wzdłuż parku wyznaczone są ścieżki dla rolek i rowerów. Oprócz tego przez park biegnie szlak rowerowy, jest w nim wyznaczona tzw. duża pętla, którą warto na rowerze pokonać. Na Kanale Regatowym znajduje się wypożyczalnia sprzętu wodnego. Można wypożyczyć rowerek wodny lub łódkę elektryczną i popływać nimi z dzieckiem. Zimą z kolei można śmiało udać się tam na sanki, jako że w parku znajdują się górki, z których śmiało można pozjeżdżać.

Atrakcje Parku Śląskiego

Park Śląski to nie tylko spacery i przyroda. Na jego terenie znajdują się także inne atrakcje, które warto z dzieckiem odwiedzić. Są to:

– Stadion Śląski, na którym odbywają się wydarzenia sportowe, zawody, mecze, sportowe pikniki, koncerty i różnego rodzaju imprezy tematyczne;

– Kolejka Linowa Elka z trasą o długości 2,2 km, ze stacjami przy Stadionie Śląskim i Legendii, którą można przejechać się na 4-osobowej kanapie lub w zamkniętej gondoli;

– Muzeum Górnośląski Park Etnograficzny w ChorzowieSkansen. Można tam zobaczyć 78 obiektów małej i dużej architektury z obszaru Górnego Śląska i Zagłębia Dąbrowskiego;

Śląski Ogród Zoologiczny, w którym można zobaczyć wiele gatunków zwierząt,  w tym od niedawna mieszkające tam pingwiny;

– Legendia – Śląskie Wesołe Miasteczko, najstarszy lunapark w Polsce, który został odnowiony w 2017 r. i w którym nie sposób się nudzić;

– Park Linowy Silesia, z trasami o różnych poziomach, dostosowanymi zarówno dla starszych, jak i młodszych dzieci;

– Strzelnica Emjot dla miłośników militariów, gdzie warto wybrać się ze starszym dzieckiem.

Park Śląski to także knajpki, budki z lodami i goframi, restauracje,  do których można się udać z rodziną. Skoncentrowane w pobliży Hali wystawowej Kapelusz oraz przy ZOO. Tam znajdują się również stragany z zabawkami i balonami, a w sezonie letnim możliwa jest także przejażdżka na kucyku lub pływanie w dmuchanej kuli.

Różnorodność atrakcji w Parku Śląskim sprawia, że warto się tam wybrać o każdej porze roku.