Missing Consumer Key - Check Settings

Park Wodny w Tarnowskich Górach

Park Wodny w Tarnowskich Górach

Park Wodny wraz z Halą Sportową w Tarnowskich Górach tworzą Kompleks Rekreacyjno-Sportowy, który znajduje się przy ulicy Obwodnica 8. Poza Aquaparkiem znajdziemy tu korty do squasha, boiska treningowe, ściankę wspinaczkową, strefę fitness oraz siłownię.

Park Wodny

Atrakcje Wodne

Park Wodny w Tarnowskich GórachPark Wodny w Tarnowskich Górach składa się z części wewnętrznej oraz zewnętrznej. Do atrakcji wodnych należą basen sportowy, mniejszy basen do nauki pływania, basen z grotą i hydromasażami, brodzik dla dzieci, fala morska, rwąca rzeka, jacuzzi, solanka, zjeżdżalnie, basen zewnętrzny, a także wodny plac zabaw. Dzieci mogą bezpiecznie korzystać z brodzika ze zjeżdżalniami lub z zewnętrznego wodnego placu zabaw z kolorowymi zabawkami tryskającymi wodą, armatkami i zjeżdżalniami. W basenie zewnętrznym znajdziemy leżanki do hydromasażu. Atrakcją numer jeden jest z pewnością wewnętrzna fala morska unosząca w górę i w dół jak podczas sztormu. To świetna zabawa dla każdego. Dzieci od 7 roku życia mogą korzystać z wewnętrznej zjeżdżalni Kakadu, od 8 roku życia z pontonowej zjeżdżalni Tropicana, a od 12 lat z Turbo Kamikadze. Ponadto do dyspozycji gości są 3 wanny jacuzzi, działająca leczniczo i kojąco solanka, rwąca rzeka, niewielki brodzik z leżankami do hydromasażu.

Wellnes & Spa

Ta część Parku Wodnego w Tarnowskich Górach jest strefą relaksu. Należą do niej dwie sauny fińskie, dwie sauny rzymskie, sauna ziołowa, tężnia solankowa ze strefą wypoczynku, tepidarium z podgrzewanymi leżankami, strefa do schłodzenia, a także Sauna Bar. Ze Strefy Saun mogą korzystać osoby powyżej 18 roku życia.

Siłownia TG GYM PARK

Na piętrze hali Parku Wodnego znajduje się siłownia, która dzieli się na 4 strefy: strefę siłową, cardio, fitness, jak również cross. Wśród zajęć fitness znajdziemy np. Pilates, Jogę, Zumbę, Zdrowy Kręgosłup, gimnastykę wodną, czy trening dla dzieci. Zajęcia Fitness Kids przeznaczone są dla dzieci w wieku 12 – 14 lat.

Hala Sportowa

Hala Sportowa w Tarnowskich Górach stanowi nowoczesny kompleks, który od 2016 roku jest uzupełnieniem Parku Wodnego. Na jego terenie odbywają się m.in. rozgrywki zespołowe takie jak koszykówka, siatkówka, piłka ręczna, dodatkowo squash, sekcje wspinaczkowe dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych. Są tu także prowadzone lekcje wychowania fizycznego. Z całego zaplecza korzystają klienci indywidualni, kluby sportowe oraz placówki oświatowe.

Centrum Wspinaczkowe Klif

Hala Sportowa w Tarnowskich GórachŚcianka wspinaczkowa Hali Sportowej w Tarnowskich Górach mierzy 16,5 metra wysokości i 21 metrów szerokości. Przystosowana jest do osób w każdym wieku oraz dzieli się na kilka stref. Wydzielona strefa zabaw dla dzieci to ścianki o wysokości 6 metrów i 3,5 metra. Znajdziemy w niej dodatkowe punkty asekuracyjne oraz materace. Nad strefą zabaw znajduje się strefa instruktorska wyposażona w półki, jak również odpowiednie stanowiska asekuracyjne.

Squash

Park Wodny w Tarnowskich GórachW strefie squasha znajdują się cztery wysokiej jakości klatki, w tym jedna z mini widownią. Można zarezerwować indywidualne lekcje z instruktorem, a także zajęcia squash dla dzieci, które prowadzone są w grupach.

Lodowisko

Przy Parku Wodnym znajdziemy także sztuczne lodowisko z wypożyczalnią łyżew, w tym dla dzieci. Dzieci i młodzież do 19 roku życia, zamieszkałe w Tarnowskich Górach, mają darmowy wstęp w określonych godzinach w tygodniu oraz w weekendy.

Akademia pływania

W Parku Wodnym w Tarnowskich Górach prowadzone są dodatkowe zajęcia pływackie pod okiem wykwalifikowanej kadry. Mogą uczestniczyć w nich dzieci w każdym wieku. Grupy dopasowane są oczywiście pod względem wieku oraz umiejętności. Pływanie to nie tylko przyjemność. Przede wszystkim wzmacnia organizm i działa profilaktycznie na różne wady postawy, nawet u dzieci w wieku dorastania. Zatem warto korzystać.

Źródło

One Comment

  1. Plusem Aquaparku jest na pewno basen z falami i przyjemna strefa zewnętrzna z placem zabaw, leżakami i boiskiem do siatkówki plażowej. Dziecku najbardziej podobała się zjeżdżalnia pontonowa. Lepiej unikać weekendów bo tłum zniechęca. Parking dość spory.
    Reply 15 stycznia 2024 at 16:08

Leave a comment