Missing Consumer Key - Check Settings

Park Zdrojowy Rabka-Zdrój

Park Zdrojowy Rabka-Zdrój

W centrum Uzdrowiska Rabka-Zdrój znajduje się liczący ok 30 ha Park Zdrojowy pełniący funkcję leczniczo-wypoczynkową. Piękna przyroda, fontanny, trasy spacerowe, szlaki turystyczne oraz liczne atrakcje dla dzieci przyciągają turystów jak magnes. Na terenie Parku znajduje się Kompleks Pijalni Wód Mineralnych i Tężni Solankowej, nowoczesny Skate i Trial Park, Miasteczko Komunikacyjne, wodny plac zabaw, boiska, a nawet kręgielnia na świeżym powietrzu. W okresie letnim Park tętni życiem, ze względu na przeróżne imprezy, koncerty i spotkania.

Uzdrowisko Rabka-Zdrój jako dowód uznania za pracę na rzecz zdrowia i rozwoju dzieci otrzymało tytuł Miasto Dzieci Świata. Park Zdrojowy oferuje nie tylko odpoczynek w otoczeniu przepięknej przyrody, ale także mnóstwo dobrej zabawy.

Atrakcje dla dzieci

Place zabawPark Zdrojowy Rabka-Zdrój

Na terenie Parku Zdrojowego Rabka-Zdrój znajdują się dwa place zabaw z mnóstwem atrakcyjnych i kolorowych urządzeń. Latem warto zabrać dziecku strój kąpielowy, ponieważ znajdziemy tu także wodny plac zabaw z wodotryskami, fontannami, kulami wodnymi, wirem oraz strumykiem. Jest też miejsce odpoczynku dla każdego. Tuż obok mniejszego zacienionego parku linowego dzieci mogą pozjeżdżać na dmuchanych zjeżdżalniach.

Parki linowe

Park Zdrojowy Rabka-ZdrójKolejną atrakcją są dwa parki linowe, jeden dla młodszych dzieci tuż obok placu zabaw, drugi dla dzieci i dorosłych w sąsiedztwie Amfiteatru. Każdy kto uwielbia wspinaczkę, tory przeszkód i zjazdy tyrolskie może wyszaleć się tu do woli.

Skate i Trial Park

To miejsce gdzie starsze dzieci, młodzież, a nawet dorośli mogą spróbować jazdy na desce, rolkach, rowerach górskich, snowboardzie, jak również doskonalić się w parkurze, czy trialu.  Dodatkowo znajdziemy tu rzadko spotykany tor do nauki jazdy na wózkach inwalidzkich.

Miasteczko Komunikacyjne

W sąsiedztwie Skate Parku znajduje się miejsce do nauki bezpiecznego poruszania się po drodze przeznaczone do jazdy na rowerach i gokartach. Tworzą je wyasfaltowane alejki oraz znaki drogowe. Gokarty można wynająć w pobliskiej wypożyczalni. Dzieci mają okazję sprawdzić swoją znajomość przepisów ruchu drogowego.

Kucyki

W Parku Zdrojowym Rabka-Zdrój w okolicy fontanny ze słoniami można wypożyczyć również dorożkę lub skorzystać z oferty przejażdżki kucykiem po okolicy. Zimą zamiast dorożką można przejechać się saniami. To także świetna atrakcja dla dorosłych.

Pozostałe atrakcje

Park Zdrojowy Rabka-ZdrójPrzez Uzdrowisko biegnie wiele szlaków turystycznych, dlatego Rabka-Zdrój jest idealnym punktem wyjścia na górskie wyprawy. Przebiega tędy najdłuższy w polskich górach szlak pieszy – Główny Szlak Beskidzki oraz dwa odcinki Szlaku Papieskiego. W centrum Parku znajduje się pomnik Jana Pawła II, który przed laty przemierzał te trasy. Zimą otwierana jest dodatkowo trasa narciarstwa biegowego. Dla osób lubiących ćwiczenia pod gołym niebem powstała siłownia na wolnym powietrzu i urządzenia treningowe na ścieżce zdrowia. Nie brakuje również kortów tenisowych, boisk oraz miejsc do wypoczynku. Ważnym punktem na mapie jest Kompleks Pijalni Wód i Tężni Solankowej, na który składają się dwa drewniane pawilony. W jednym z nich dostępny jest szeroki wybór leczniczych wód, drugi zapewnia inhalacje na świeżym powietrzu. Warto wiedzieć, że wody mineralne w Rabce-Zdroju to jedne z najsilniejszych solanek w Europie. Na terenie Parku Zdrojowego nie brakuje także punktów gastronomicznych. Można tu spróbować m.in. pysznych unikatowych lodów z mleka owczego o przeróżnych kwiatowych smakach.

Co w okolicy

Park Zdrojowy Rabka-ZdrójWarto wspomnieć, że w okolicy znajduje się wzniesienie Królewska Góra, na którym postawiono wieżę widokową. Widok z góry rozpościera się na górskie panoramy Tatr, Beskidu i Gorców. Można tam dotrzeć pieszym niebieskim szlakiem turystycznym. Rabka-Zdrój to także liczne Muzea, Galerie i Pracownie. Dla dzieci dodatkową atrakcją jest znajdujący się w okolicy Teatr Lalek Rabcio lub Rodzinny Park Rozrywki Rabkoland.

Źródło

Leave a comment