Missing Consumer Key - Check Settings

Pijalnia Czekolady w Korczynie

Pijalnia Czekolady w Korczynie

Pijalnia Czekolady w Korczynie na Podkarpaciu to największa w Polsce Fabryka Czekolady stworzona z miłości do czekolady. Takie miejsce to rzadkość. Powstają tu wyjątkowe, ręcznie robione produkty światowej klasy. Poza czekoladami specjalnością zakładu są także praliny, trufle, figurki czekoladowe oraz czekolada pitna. Wycieczka do Pijalni Czekolady to spora dawka wiedzy, wyjątkowa degustacja, ale także mnóstwo innych atrakcji.

Wycieczki

Pijalnia Czekolady w Korczynie Podczas zwiedzania Pijalni Czekolady w Korczynie poznajemy historię czekolady, cały proces jej produkcji oraz historię Firmy M.Pelczar Chocolatier. W trakcie prezentacji uczestnicy degustują czekolady. Interesujące może okazać się odgadywanie różnych nut smakowych kryjących się w czekoladzie. Każdy ma okazję zobaczyć produkcję czekolady na żywo i zobaczyć największą w Polsce czekoladową fontannę. W programie zwiedzania jest też wspólne zdjęcie z fotobudki z właścicielem Mirosławem Pelczarem Mistrzem Polski Cukierników oraz kino z filmem “Pochodzenie kakao i historia kakao i czekolady”. Na koniec można zakupić coś słodkiego, pamiątkę np. kubek, koszulkę lub skorzystać z placu zabaw dla dzieci i interaktywnej podłogi. Czas zwiedzania to w przybliżeniu 1 godzina. Pijalnia Czekolady dostępna jest dla rodzin oraz grup zorganizowanych, jednak należy wcześniej umówić termin.

Dla dzieci

Pijalnia Czekolady w KorczynieW związku z tym, że Fabrykę Czekolady odwiedza dużo dzieci znajdziemy w niej cymbergaj, piłkarzyki, interaktywną podłogę, Kino 3D, Małpi Gaj z labiryntami i basenem kulkowym, wybijanie pamiątkowych monet, pociągi wożące czekoladę i podnoszony wiadukt kolejowy, fotobudkę w kształcie robota oraz mnóstwo słodkich smakołyków. W sąsiedztwie Pijalni znajduje się Galeria Samochodów Bajkowych, Filmowych i Wyścigowych.

Warsztaty

Pijalnia Czekolady w Korczynie organizuje także warsztaty, które prowadzi właściciel firmy. W planie warsztatów poza podstawowym programem zwiedzania mamy tworzenie lizaków czekoladowych, tabliczek czekolady, a także konkurs z nagrodą w postaci Złotego Biletu. Czas trwania warsztatów to 1,5 – 2 godziny.

Nowością są niezwykłe warsztaty lodowe . Pijalnia Czekolady w KorczynieProwadzi je właściciel, a w programie odkryjemy historię lodów i proces ich produkcji. Każdy z uczestników poznaje surowce do produkcji lodów, różne nuty smakowe, bierze udział w produkcji, dekoracji i degustacji. Na koniec można zrobić sobie wspólne zdjęcie pamiątkowe z właścicielem wytwórni naturalnych lodów rzemieślniczych.

Urodziny

Dość ciekawym pomysłem jest organizacja urodzin w Pijalni Czekolady M.Pelczar Chocolatier. Odpowiednio do potrzeb dzieci zostały przygotowane różne pakiety takie jak Choco Brown, Choco Silver, Choco Gold oraz Choco Hollywood. Czas trwania imprezy to 2,5 – 3 godziny. Na dzieci czeka pyszny poczęstunek w postaci chipsów, cukierków, owoców, paluszków, lizaków czekoladowych, ciasteczek. Pijalnia Czekolady w Korczynie Do dyspozycji dzieci jest sala urodzinowa, Małpi Gaj, interaktywna podłoga, fotobudka, cymbergaj i piłkarzyki, Kino 3D, czy Twister. Jedną z atrakcji jest także degustacja czekolad. W pakiecie Choco Gold dzieci uczestniczą także w warsztatach, a w Choco Hollywood dodatkową atrakcją jest odbicie ręki w czekoladzie. Można dopłacić za balony, warsztaty, szampana, czekoladową fontannę z owocami, deser lodowy, pizze, naleśniki, bądź czekoladę do picia. Każdy jubilat otrzyma upominek. W skład najdroższego pakietu wchodzi przejazd limuzyną. W tym czasie także rodzice mogą delektować się różnymi specjałami Fabryki.

Wybierając się w Bieszczady warto zajrzeć do Pijalni Czekolady w Korczynie. Można tu odpocząć i podelektować się najwyższej jakości, ręcznie robioną czekoladą. Fabryka Czekolady ma również oddział w Sanoku oraz w Rzeszowie. Posiada także sklep on-line.

Źrodło

2 komentarze

  1. Gdzie nie spojrzeć czekolada ! Przepyszne miejsce stylizowane na fabrykę. Styl niepowtarzalny. Polecam lody ! Jest miejsce do zabawy dla dzieci. Na warsztatach dzieci same wykonują czekolady i je przyozdabiają. Jest to miejsce, które warto odwiedzić.
    Reply 3 grudnia 2023 at 18:47
  2. Lokal z klimatem. Można oglądać maszyny do produkcji czekolady. Czytaliśmy opinie, że czekolada leje się po ścianie i faktycznie tak jest. Spory wybór pysznych slodkości i deserów. Dodatkowo trafiliśmy na dzień bez tłumów, więc kolejny plus. Przydałoby się więcej takich miejsc. Raj dla wielbicieli czekolady !
    Reply 7 grudnia 2023 at 11:34

Leave a comment