Missing Consumer Key - Check Settings

Rabkoland

Rabkoland

Rabkoland to Rodzinny Pak Rozrywki w uzdrowisku Rabka-Zdrój między Krakowem a Zakopanem. Usytuowany jest w pobliżu Tężni Solankowej i Pijalni Wód przy Parku Zdrojowym. Na terenie Rabkolandu znajdą się atrakcje dla dzieci do 12 roku życia. Całość podzielona jest na 6 stref tematycznych: Machinarium, Góralsko Dżungla, Strefa Cyrkowa, Wioska Wikingów, Dolina Trzmiela oraz Farma cioci Maryni. Co roku odbywa się tu również wiele eventów tematycznych. Wycieczka do tego miejsca pozostawi najmilsze wspomnienia.

RabkolandJeśli planujemy rodzinny wypad w góry w okolice Zakopanego warto zajrzeć z dziećmi do Rabkolandu, który stanowi świetną odskocznię od górskich wędrówek. Obiekt stale się rozrasta i jest jednym z najpopularniejszych Parków Rozrywki w Małopolsce. Oprócz karuzeli, górskich kolejek, łódeczek, samochodzików, czy interaktywnych placów zabaw znajdziemy tu mnóstwo pysznych łakoci i przekąsek w 9 punktach gastronomicznych.

Machinarium

RabkolandW tej strefie tematycznej znajduje się Latający Autobus, autodrom Autoskop, ogromny diabelski młyn o nazwie Wielki Zaginacz Czasoprzestrzeni, karuzela OwcoLot, Latająca Chatka Krucabomby, karuzela wenecka Kucyki, a także place zabaw Wykoparki oraz Trybikowo. Wszyscy mali miłośnicy zmotoryzowanej zabawy znajdą tu coś dla siebie.

Góralsko Dżungla

W tej strefie znajdziemy wiele miejsc do aktywnej zabawy. Świetną atrakcją jest karuzela o nazwie Skałożerca, Wieża Duch Duch, czy RabkolandKamienny Pociąg, który zabiera dzieci w interaktywną podróż do labiryntu Domki Skałuchów. Zakątek Plujące Totemy to tryskające wodą gejzery i frajda dla każdego. Dla miłośników wspinaczek, labiryntów, mostków i licznych przeszkód czekają na wysokości Pofyrtane Drzewa. Tu można poczuć się jak w prawdziwej dżungli. Tuż pod nimi znaleźć możemy pyszną Pizzerie pod Palmami. Kolejnym punktem na mapie jest Wielka Wyżerka, czyli gra zręcznościowa rzucanie do celu. Bohaterem całej strefy jest krokodyl Oskar, który opowiada, uczy ale także potrafi płatać figle.

Wioska Wikingów

Kolejnym przystankiem Parku Rozrywki jest Wioska Wikingów, Rabkolandgdzie znaleźć możemy plac zabaw Wielką Łódź Wikingów. Można przejechać się także ruchomą Łodzią Wikinga, albo wsiąść do rollercoastera Wiking Coaster. Kolejny plac zabaw Świat Wodyna zapewni wiele wodnych atrakcji, a w Kuźni Wikingów można dodatkowo poćwiczyć swój refleks. Dla maluszków powstał także rollercoaster Mały Wiking.

Farma cioci Maryni

Ta strefa utrzymana jest w klimacie Dzikiego Zachodu. RabkolandW Wesołej Zagrodzie można spotkać wiejskie zwierzątka, a Spiżarnia cioci Maryni zabiera w podróż do podziemnej krainy. To miejsce wypełnione ziołami, herbatkami, skrzyniami warzyw, przetworami, beczkami, koszami i różnymi zakamarkami, w których można się schować. Wiele wrażeń dostarczy także przejażdżka kolejką Patataj, jak również plac zabaw Wieże Warzywne pełen zjeżdżalni, mostków, tuneli i atrakcji w duchu Montessori. Tuż obok znajduje się Ogródecek pełen ogromnych warzyw, które opisane są dokładnie na tabliczkach.

Dolina Trzmiela dla najmłodszych

RabkolandGospodarze tej krainy czyli Pan Trzmiel i Kapitan Bąk zapraszają wszystkich już od wejścia. Na Kwiatowym Safari najmłodsze dzieci takie do 3 roku życia mogą się pościgać. Idąc dalej dotrzemy do placu zabaw Klub Gąsienica, na którym znajduje się Szlak Gołych Stóp, mnóstwo atrakcji dla maluszków oraz przeróżne gry. Kawałek dalej czeka kolejny plac zabaw tzw. ZabaWow. Tuż obok znajduje się karuzela Chlapu Chlap. Szuwary Misia Odwagi to wodny rejs po Dolinie Trzmiela, która skrywa wiele tajemnic. W warsztacie szalonego wynalazcy Krucabomby dzieci wraz z ekipą Teatru Bajdurka mogą wziąć również udział w interaktywnym spektaklu. To z pewnością emocjonujące doświadczenie.

Strefa Cyrkowa

RabkolandRabkoland to także cyrkowe zabawy, a wśród nich przejażdżka Cyrkowym Pontonem lub kolejką Cyrkowy Powóz, Gabinet Krzywych Luster, atrakcja dla małych konstruktorów Klocki oraz gry zręcznościowe. Tutaj czeka także namiot cyrkowy pełen animatroników czyli figur klaunów, tresowanych zwierząt, akrobatów i innych artystów. W środku usłyszeć można odgłosy zwierząt, śmiech komediantów oraz muzykę orkiestry. Kolejną ciekawą atrakcję stanowi Dom Klauna Mareczka czyli dom do góry nogami. Wystarczy tylko przekroczyć próg, a już błędnik szaleje. Nie brakuje również figloraju. W Rura Parku czeka zabawa z kulkami, labiryntem kolorowych rur oraz mnóstwem przeszkód po drodze.

Odwiedzając Rabkoland nie można zapomnieć o pamiątce. W sklepikach czekają pluszaki, koszulki, kubki, książeczki i wiele innych ciekawych gadżetów z brandem Parku. W okolicach zbliżających się urodzin dziecka można zabrać je do Parku Rozrywki za 19 zł. Promocja dotyczy wszystkich jubilatów do 12 roku życia. Pamiętać trzeba też o ważnych wydarzeniach organizowanych w Rabkolandzie np. Dzień Dziecka, Impreza Wynalazcy, Mistrzostwa Polski w dmuchaniu gumy do żucia lub w dojeniu sztucznej krowy. Tu naprawdę sporo się dzieje.

Źródło

 

2 komentarze

  1. Świetny park rozrywki! Przyjazna obsługa i dobre jedzenie. Warto zabrać dzieci w takie miejsce.
    Reply 16 sierpnia 2023 at 18:16
  2. Park jeden z najlepszych pod względem atrakcji dla dzieci. Jedynie na minus, że dorosły płaci tyle samo za bilet, a nie skorzysta z wielu rzeczy. Pomimo tego miejsce super !
    Reply 19 sierpnia 2023 at 15:43

Leave a comment