Missing Consumer Key - Check Settings

Sady Klemensa

Sady Klemensa

We wsi Podskarbice Szlacheckie położonej w województwie łódzkim znajduje się Rodzinny Park Rozrywki Sady Klemensa. Poza atrakcjami dla dzieci, można tu poobcować z naturą, cieszyć się zapachem owoców, odpocząć i nabrać sił witalnych z dala od zgiełku miasta. Park Rozrywki wyróżnia się sielskim klimatem, a już na wstępie można skosztować pysznych jabłek i odetchnąć świeżym powietrzem.

Sady KlemensaSady Klemensa powstały na terenie dawnych sadów, dlatego znajdziemy w nich mnóstwo jabłoni oraz innych owocowych drzew i krzewów. Wszędzie pojawiają się owocowe motywy, nawet wzdłuż alejek rozstawione są skrzynki z owocami. Park został podzielony na kilka stref, które znajdziemy na dostępnych mapkach. Warto pamiętać, że zabawa na świeżym powietrzu i kontakt z naturą dodaje energii, zmniejsza poziom stresu i wzmacnia odporność. Chociaż przyroda odgrywa tu główną rolę nie brakuje też atrakcji dla dzieci.

Atrakcje

Sady KlemensaSady Klemensa zajmują przestrzeń ok 5 ha. Wiele z atrakcji, które w nich znajdziemy, zachowanych jest w duchu Montessori tzn. dają dzieciom możliwość wykorzystania własnej wyobraźni. Na samym wejściu wita przybyłych dekoracja w postaci skrzynek wypełnionych owocami. Następnie pociąg do przygody zabiera wszystkich w głąb Sadów. Na początku widzimy Strefę Miękkich Lotów czyli dmuchane konstrukcje. Dalej znajdziemy Tężnię solankową i Laboratorium Owoców z owocowymi koktajlami i goframi. Kolejną atrakcją jest Brzozowy Labirynt, Kretowisko i trampoliny Hop, Hop do góry. Maluchom z pewnością przypadną do gustu również Owocowe Figle, czyli Figloraje na świeżym powietrzu. Sady KlemensaNa zmotoryzowanych czeka tor wyścigowy Dogonić Klemensa, a na odważnych Strachowisko. Dzieciom z pewnością przypadnie do gustu Leśny Tor Przeszkód, Karuzela, Zjeżdżalnia Grawitacyjna oraz Park Linowy z rożnymi trasami. To atrakcje zarówno dla dużych i małych. Kolejną strefą jest Tęczowa Kraina czyli Wodny Plac Zabaw oraz Gorące Piaski tzn. wielkie piaskowe kopce z przyrządami do kopania, czy budowania. Dodatkowo dzieci wraz z rodzicami mogą wypróbować gry w terenie Turlaj Owoca. Przy okazji obcowania z naturą można skosztować rosnących w Sadach owoców.

Relaks

Idealnym miejscem na relaks w Sadach Klemensa jest Strefa Leżakowania. Odpoczynek zapewnią wiszące w cieniu drzew hamaki, cisza i spokój dookoła. Można też zabrać ze sobą kocyk, własne przekąski i skorzystać ze Strefy Piknikowej, a jeśli chcemy przy okazji zregenerować drogi oddechowe warto zajrzeć do Tężni solankowo-jodowej.

Coś na ząb

Sady KlemensaPo aktywnym i wyczerpującym dniu można zajrzeć do Bistro Antonówka, gdzie serwują obiady, czy słodkie przekąski. Jeśli ktoś woli pizze, znajdzie się też pizzeria. Dla fanów fast foodów Sady Klemensa polecają Grillową Chatę, a jeśli mamy ochotę na kawę, słodki deser albo lody poszukajmy Bistro Papierówka. Pozostając w temacie owoców nie może zabraknąć zdrowego i orzeźwiającego koktajlu owocowego prosto z Laboratorium Soków.

Sklepik Klemensa

Na koniec wycieczki wybierzmy się do miejsca z pamiątkami – Sklepiku Klemensa. Znajdziemy w nim różne gadżety związane z Sadami Klemensa, produkty pochodzenia pszczelego oraz solankowe.

Dla szkół i przedszkoli

Sady KlemensaSady Klemensa zapewniają też dodatkowe atrakcje grupom zorganizowanym takim jak szkoły i przedszkola m.in. ciekawy program edukacyjny. Podczas organizowanych warsztatów dzieci poznają np. budowę jabłek oraz ciekawostki związane z sadami i naturą. Przygotowują m.in. własne zwierzątka wykorzystując różne dary lasu. Animatorzy zapewniają przy tym dużo zabawy na świeżym powietrzu. Oczywiście zajęcia dostosowywane są do wieku dzieci. Dla śmiałków przygotowano zajęcia Olimpiada Sportowa. Odbywają się na terenie Parku Linowego oraz na Ściance Wspinaczkowej. Na koniec takich zajęć dzieci samodzielnie wykonują medale z drewna. Dla zainteresowanych Sady Klemensa organizują także półkolonie letnie. Mogą wziąć w nich udział dzieci w wieku 0d 5 do 10 roku życia. Wszystkie atrakcje odbywają się na terenie Parku.

Źrodło

One Comment

  1. Fajne miejsce na wypad z dziećmi w upalny dzień. Jest dużo zieleni, atrakcji dla dzieci, a rodzice praktycznie wszędzie mogą się zrelaksować. Dzieciom najbardziej podobały się piaskowe wydmy, które dają nieograniczone możliwości zabawy. Bardzo miła obsługa i smaczne jedzenie.
    Reply 9 kwietnia 2024 at 19:41

Leave a comment