Missing Consumer Key - Check Settings

Smart Kids Planet

Smart Kids Planet

Smart Kids Planet to znana i chwalona wystawa, którą można było dotychczas odwiedzić jedynie na warszawskim stadionie narodowym. Obecnie znajduje się ona w katowickiej Bajce Pana Kleksa.

Jest niedużą, ale ciekawą multimedialnie i sensorycznie salą zabaw. Znajdziemy tu innowacyjne atrakcje, których w zwykłych bawialniach nie ma. Miejsce to można określić sloganem – nauka poprzez zabawę lub przestrzeń mądrej zabawy, w której można fantastycznie się rozwijać matematycznie, doświadczając nauk fizycznych, jak i ucząc się prawidłowych nawyków np. segregując śmieci.

Smart Kids Planet – informacje ogólne i opinie

Zabawa w Smart Kids Planet jest znakomita, a jeśli przyjechaliśmy z innych miast i chcemy spędzić tu większość dnia to można wstąpić również do Bajki Pana Kleksa. Co robić na miejscu? W szczególności chłopcy będą zafascynowani budowaniem z wielkich klocków, konstrukcją rurową, interaktywnym stołem oraz boiskiem ze sztucznym bramkarzem. I pomimo tego, że to miejsce jest teoretycznie polecane dla dzieci w wieku 4-12 lat, to 2 i 3 latek będą tu równie zajęci co starszaki.

Do zabawy dzieci znajdą tu m.in.:
  • Mini boisko
  • Stanowiska z multimedialnymi grami
  • Plac budowy z klockami mammutico – są tu taczki, kamizelki, kaski
  • Konstrukcję rurową
  • Interaktywny stół
  • Tablicę świetlną stworzona z 900 przezroczystych pikseli
  • Bieżnię, gdzie można sprawdzić jak szybko się biega
  • Stanowisko do segregacji odpadów czyli kolorowych klocków

P.S. Na czwarte piętro, gdzie znajduje się Smart Kids Planet wjeżdża się windą towarową.

Smart Kids Planet – informacje dodatkowe i opinie

Wszelkie opinie na temat Smart Kids oraz Bajki Pana Kleksa są pozytywne. Każdy jest zachwycony bajkowym światem i starannością z jaką zostały wykonane te dwa miejsca. Odpocząć możemy w kawiarni „Zielono Mi”. Pyszna kawa i kolorowe łakocie uprzyjemnią dzień jeszcze bardziej. Dostępne są krzesełka do karmienia dla maluchów.
Smart Kids Planet znajduje się w Katowicach przy ulicy Porcelanowej 23. Dojazd do tego miejsca nie powinien być większym kłopotem, ponieważ Śląsk jest jednym z nielicznych miejsc w Polsce z tak dobrą infrastrukturą drogową. Dwie autostrady oraz Drogowa Trasa Średnicowa pomogą szybko dostać się do Katowic również z dalszych miast. Jeśli zastanawiacie się jak spędzić kolejne weekendy z niezbyt sprzyjającą pogodą, to jest to ciekawa opcja na wycieczkę.