Missing Consumer Key - Check Settings

Szkoła Muzyczna YAMAHA w Zabrzu

Szkoła Muzyczna YAMAHA

YAMAHA to światowej sławy marka tworząca instrumenty muzyczne najwyższej jakości, a także posiadająca własne  placówki edukacyjne na całym świecie. W Polsce działa już 127 takich placówek, a jedna z nich znajduje się w Zabrzu. Szkoła Muzyczna Yamaha oferuje programy nauczania dla dzieci od 4 miesiąca życia, w wieku przedszkolnym, szkolnym, młodzieży oraz dla dorosłych. Podstawą edukacji muzycznej jest nauka gry na instrumentach takich jak ukulele, gitara klasyczna, basowa, elektryczna, keyboard i perkusja. Prowadzone są także lekcje śpiewu i specjalne zajęcia muzykoterapeutyczne dla dzieci niepełnosprawnych.

Programy nauczania

Niemowlaki w krainie dźwięków – dla dzieci od 4 do 18 miesiąca życia. Maluszki wprowadzane są w świat muzyki poprzez zabawę, taniec na rączkach rodziców, masażyki oraz ćwiczenia sensomotoryczne. Zabawy przy specjalnie dobranych piosenkach oswajają dzieci z muzyką i wspierają ich rozwój.

Szkraby i muzyka – dla dzieci od 18 miesiąca do 4 roku życia. Podczas zajęć dzieci uczą się piosenek rozwijając umiejętności językowe. Wykonują odpowiednie ćwiczenia rytmiczne, ćwiczą koordynację i rozwijają wrażliwość muzyczną. W tej grupie wiekowej maluchy mogą pograć na instrumentach perkusyjnych.

Junior Music Course – dla dzieci od 4 do 6 roku życia. Zajęcia w tej grupie mają na celu m.in. rozwinięcie u dziecka poczucia rytmu, umiejętności czytania nut, umiejętności gry na keyboardzie, a także kształcenie śpiewu. Dzieci otrzymują podręczniki z płytami CD, a rodzice także przewodniki po programie, aby można było ćwiczyć z dzieckiem w domu. Cały kurs trwa ok 2-2.5 roku.

Fun Key Kids i Play for Keeps – Fun Key Kids dla dzieci od 6 do 8 roku życia. Play for Keeps dla dzieci od 8 roku życia, młodzieży i dorosłych. Uczniowie uczą się czytania nut, śpiewu, gry na keyboardzie i pianinie. Zdobywają odpowiednią wiedzę, dzięki której będą mogli sami realizować materiał i improwizować. Mają też możliwość wzięcia udziału w muzycznych koncertach, konkursach i festiwalach. Zajęcia prowadzone są w grupach kilkuosobowych lub indywidualnie.

Gitara klasyczna – od 7 roku życia. Jest to kurs kształcący technikę gitarową, słuch, umiejętność akompaniowania i pracę nad rytmem. Docelowo uczniowie prezentują swoje umiejętności gry na gitarze podczas specjalnych pokazów, koncertów solo bądź zespołowo.

Gitara elektryczna – od 10 roku życia.

Gitara basowa – od 10 roku życia.

Wokal – od 10 roku życia.

Perkusja – od 10 roku życia.

Pianoforte – od 8 roku życia.

Ukulele – od 6 roku życia.

Dziecko + Rodzic – w tym pakiecie rodzic ma możliwość wzięcia udziału w zajęciach wraz z dzieckiem.

Czas trwania kursów w większości przypadków obejmuje cały rok szkolny. Wszystkie szczegółowe informacje znajdują się na oficjalnej stronie placówki.

Muzyczne półkolonie

Szkoła Muzyczna Yamaha w Zabrzu organizuje także kilkudniowe półkolonie dla dzieci na każdym etapie zaawansowania pod względem umiejętności muzycznych. W trakcie zajęć dzieci poznają podstawy gry na instrumentach. Dodatkowo szkoła organizuje wycieczki, wyjścia do sali zabaw, do kina, na basen itp. Na koniec półkolonii wszystkie dzieci biorą udział w pamiątkowej sesji nagraniowej.

 

Szkoła Muzyczna YAMAHA

źródło

Leave a comment