Missing Consumer Key - Check Settings

Teatr Nowy w Zabrzu

Teatr Nowy w Zabrzu

Powstały w 1959 roku Teatr Nowy w Zabrzu kieruje szeroką ofertę repertuarową do wielu grup odbiorców, w tym również do dzieci. Zapewnia rozrywkę i w łagodny sposób oswaja dzieci ze sztuką. Dlaczego warto zabrać dziecko do teatru ? Ponieważ tłumaczy świat i różne trudniejsze zagadnienia, ale przede wszystkim uwrażliwia.

Teatr Nowy w Zabrzu mieści się przy Placu Teatralnym 1. Od początku swej działalności zdobył już wiele nagród i wyróżnień, w tym Złotą Maskę za najlepszy spektakl skierowany do młodych widzów „Morze ciche”. Przygotował już setki premier. Jego spektakle prezentowane są nie tylko w kraju, ale także na wielu zagranicznych festiwalach.

Lato z teatrem

W ramach dość szerokiej działalności kulturowo-edukacyjnej Teatr Nowy w Zabrzu co roku organizuje dla dzieci i młodzieży w wieku 8-16 lat wakacyjne warsztaty  „LATO Z TEATREM”. Uczestnicy z pomocą aktorów przygotowują spektakl, a na koniec prezentują go na deskach teatru. Do wyboru dzieci mają np. grupę aktorską, lalkarską, scenograficzno-plastyczną lub taneczno-wokalną. Jest to dość kreatywna propozycja, która pozwala zabłysnąć, zdobyć nowe umiejętności i bez wątpienia wzmacnia u dzieci pewność siebie.

Repertuar dziecięcy

Z roku na rok repertuar dla najmłodszych widzów jest poszerzany. Dzieci w wieku przedszkolnym już bez problemu odnajdą się w teatrze. Teatr Nowy w ZabrzuWystarczy jedynie dobrać odpowiedni do ich wieku repertuar będący np. inscenizacją jakiejś znanej bajki lub baśni. W chwili obecnej teatr gra spektakl na motywach książki Justyny Bednarek „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”. To wspaniała i zabawna historia dla dzieci, która również uczy. Warto wspomnieć, że książka jest najczęściej nagradzaną pozycją dziecięcej literatury 2016 roku. Kolejną ciekawą bajkową propozycją jest spektakl „Plastusiowy pamiętnik” z pewnością też wszystkim znany. Książka zaliczana jest do kanonu lektur wczesnoszkolnych. Jeśli dziecko nie słyszało jeszcze o Plastusiu, to jest to dobra okazja, aby go poznać. Przykładowym widowiskiem dla całej rodziny była m.in. „Królowa śniegu”, czy „Scrooge. Opowieść wigilijna”. Warto wspomnieć, że teatr wystawia również sztuki skierowane do młodzieży i bazujące na znanych literackich dziełach jak „Zemsta”, czy „Dziady”. Na stronie Teatru Nowego można znaleźć bieżący repertuar.

 

Źródło

One Comment

  1. W Dniu Dziecka 7- letni syn z grupą przedszkolną był na 10 skarpetkach w Teatrze Nowym i był zachwycony. Po powrocie do domu zapytał czy zabiorę go jeszcze raz.
    Reply 3 czerwca 2023 at 09:33

Leave a comment