Missing Consumer Key - Check Settings

Termy Cieplickie

Termy Cieplickie

W Jeleniej Górze u podnóża Karkonoszy znajdziemy Termy Cieplickie z najcieplejszą wodą termalną w Polsce. Są jednym z najstarszych uzdrowisk w kraju, które słynie z leczniczych źródeł termalnych o temperaturze do 90 stopni. Oprócz zdrowotnych kąpieli i relaksu Aquapark oferuje mnóstwo dobrej zabawy.

Termy

Termy Cieplickie to kompleks basenów przyjaznych rodzinom z dziećmi. Ze względu na niewielką odległość od  Szklarskiej Poręby oraz Karpacza Termy cieszą się sporym zainteresowaniem wśród turystów. Wśród niecek wodnych należy wyróżnić dwa baseny termalne, czyli Norweski oraz Zdrojowy. Basen Norweski posiada nieckę wewnętrzną oraz zewnętrzną. W obiekcie znajduje się również 25-metrowy basen sportowy oraz basen rekreacyjny z rwącą rzeką, huśtawkami wodnymi, tryskaczami, kurtyną wodną i hydromasażami. Połączony jest z basenem sportowym. Termy CieplickieNa dzieci czekają tu także dwa brodziki. Znajdziemy w nich 2 zjeżdżalnie wodne i tryskające wodą zwierzątka. W sezonie letnim można korzystać ze strefy zewnętrznej, na którą składają się 3 niecki wodne, drewniane plaże z leżakami, strefa relaksu, czy dwie zjeżdżalnie. W jednym z basenów ustawiono kosz do gry w basketball. Temperatura wody we wszystkim basenach waha się pomiędzy 27 a 36 stopniami. Latem w Aquaparku organizowane są imprezy, Nocne Pływanie, Noc Filmowa i Picnic Colors. Poza strefą basenową znajdziemy też strefę SPA, a w niej 2 sauny fińskie, saunę parową i infrared, 3 wanny jacuzzi, grotę śnieżną, strefę relaksu, wytwornicę lodu oraz gabinety do masażu.

Dodatkowe atrakcje

Termy CieplickieAquapark umożliwia wynajęcie kortu do squasha, udział w zajęciach nauki pływania w Szkole Pana Kropelki, czy w zajęciach Aquaaerobicu. Można też odprawić dziecku niezapomniane urodzinowe przyjęcie. Taka oferta obejmuje wówczas wejście na basen, prezent dla solenizanta, napoje, gofry i 2 godziny dobrej zabawy. Na terenie Term Cieplickich Strefa Squash & Fitness organizuje dorosłym np. trening obwodowy, jogę, zajęcia na zdrowy kręgosłup, sztangi, tabatę, body flow itp. Z kolei w Strefie Treningu Funkcjonalnego znajdziemy rowery, symulatory narciarskie, eliptery itp. To miejsce na przeprowadzenie treningu indywidualnego lub rozgrzewki przed squashem. Dzieci natomiast czekają specjalne bonusy w postaci wejścia do Aquaparku za złotówkę np. w Dniu Dziecka bądź z okazji zakończenia roku szkolnego.

Kawiarnia i sklep

Jeśli kogoś najdzie ochota na kawę, coś słodkiego lub poprostu przekąskę może zajrzeć do kawiarenki, która w okresie letnim poszerzona jest o bar zewnętrzny. Zakupimy w nim zimne napoje i kebab. Z myślą o odwiedzających Termy Cieplickie otworzyły mały, ale dość dobrze zaopatrzony sklepik. Znajdziemy w nim pamiątki, gadżety, sprzęt pływacki, stroje kąpielowe, ręczniki i obuwie basenowe.

Okolica

Termy CieplickieTermy Cieplickie leżą u podnóża Karkonoszy i w bliskiej odległości od znanych miasteczek turystycznych takich jak Szklarska Poręba, czy Karpacz. Okolice Jeleniej Góry skrywają wiele atrakcji. Aktywni korzystają z pieszych i rowerowych szlaków turystycznych. Ciekawi historii zwiedzają pobliskie zamki np. Czochę, Bolków, Chojnik. Można zajrzeć do Muzeum Karkonoskiego, Parku Miniatur Dolnego Śląska, Parku Linowego Trollandia lub udać się nad przepiękny Wodospad Szklarski.

Źródło

Leave a comment