Missing Consumer Key - Check Settings

Termy Uniejów

Termy Uniejów

Termy Uniejów to kompleks basenów termalnych położony w niewielkiej miejscowości Uniejów w województwie łódzkim. Od 2012 roku miasto posiada status uzdrowiska termalnego. Aquapark znajduje się u samego podnóża słynnego w okolicy Zamku Arcybiskupów Gnieźnieńskich. W pobliżu znaleźć można także wiele innych atrakcji m.in. kompleks boisk piłkarskich, park zamkowy, park linowy, spływ kajakowy po Warcie, czy Zagrodę Młynarską.

Kompleks Termy Uniejów wykorzystuje zasoby wód geotermalnych w celach leczniczych i rekreacyjnych. Wody mineralne i hipertermalne czerpane są z głębokości ok 2 km pod powierzchnią ziemi. Kąpiel w nich bardzo pozytywnie wpływa na zdrowie i urodę, co potwierdzają badania naukowe. Termy Uniejów to nie tylko termalne kąpiele solankowe. Powstały również nastawione na dogłębną pielęgnację specjalne kosmetyki, których głównym składnikiem jest właśnie woda termalna.

Relaks, zdrowie i rozrywka

Termy UniejówBaseny solankowo-uzdrowiskowe

Idealnym miejscem na pełny relaks i odpoczynek są baseny solankowe. Na terenie Term Uniejów znajduje się ich kilka. Jeden z nich w części zadaszonej połączony jest wodnym przejściem z basenem zewnętrznym. W strefie specjalnej znajdują się leżanki z masażem, masaże karku, hydromasaże, jak również gejzery powietrzne. Wody w basenach solankowych posiadają niezwykle drogocenne właściwości lecznicze. Obok znajdziemy także duży basen rekreacyjny – banan o powierzchni ok 700 m2. Termy UniejówWokół rozmieszczone są ławki i leżanki z hydromasażem, a basen posiada dodatkowo bicze wodne i zjeżdżalnię dla dzieci. W niewielkiej odległości od niego znajduje się także strefa gastronomiczna. olankowa

To miejsce idealne dla osób ze schorzeniami układu oddechowego. Powietrze nasycone jest jodem, bromem oraz różnymi mikroelementami wpływającymi korzystnie na zdrowie. Solanka jest produktem naturalnym, a tężnia dodatkowo pełni rolę inhalatora.

Wyspa z jacuzzi

Pośrodku dużego zewnętrznego basenu rekreacyjnego znajduje się jacuzzi w skałce. To doskonałe miejsce na odpoczynek i podziwianie okolicy wokół. Mogą z niego korzystać zarówno dorośli, jak i dzieci.

Basen sportowy

W zewnętrznej części kompleksu dla miłośników aktywnych sportów wodnych mamy dodatkowy basen pływacki o długości 25 m.

Rwąca rzekaTermy Uniejów

To rozrywka zarówno dla dorosłych, jak i dzieci. Znajduje się w strefie zewnętrznej tuż przy bufecie wodnym. To miejsce szczególnie cieszy się dużym zainteresowaniem wśród gości.

Atrakcje dla dzieci

Zjeżdżalnie

Termy UniejówDzieci powyżej 9 roku życia mogą korzystać ze zjeżdżalni, których znajdziemy tu kilka. Najdłuższa ma 58 m długości.

Basen ze statkiem pirackim

Jedną z atrakcji dla młodszych dzieci jest wewnętrzny basen ze specjalnie skonstruowanym statkiem pirackim. Posiada ściankę wspinaczkową, armatkę wodną oraz zjeżdżalnię. Z tej strefy mogą korzystać dzieci od 3 roku życia.

Strefa brodzikowa z zamkiem dla dzieci

Na zewnątrz znajduje się duża strefa brodzikowa z wodnym placem zabaw. Dzieci powyżej 3 roku życia mogą skorzystać ze zjeżdżalni w tej strefie. Brodzik posiada głębokość 0,6 metra.

Basen dziecięcy

Kolejną atrakcją dla dzieci jest zewnętrzny basen z ruchomym dnem. Głębokość waha się od 0,5 do 1,2 metra. To właśnie tu znajdziemy kręte zjeżdżalnie, a dodatkowo fontannę i wodne prysznice.

Sauny i SPA

W strefie Saun znajduje się kabina infrared, łaźnia turecka i aromatyczna, sauna bania, basen lodowy, w którym temperatura wody wynosi 10 stopni Celsjusza, słoneczna łąka oraz komora śnieżna. W strefie SPA możemy poddać się zabiegom termalnym na ciało lub twarz, a także skorzystać z wielu wariantów masaży. Doskonałym zabiegiem oczyszczającym jest masaż miodem lub czekoladą. Z kolei masaż gorącymi kamieniami wulkanicznymi działa fizjoterapeutycznie.

Gastronomia

Na piętrze kompleksu basenowego znajduje się duża restauracja serwująca dania kuchni polskiej, pizze, desery oraz drinki. Ponadto w pobliskim zameczku uniejowskim w restauracji Herbowa można spróbować tradycyjnych dań staropolskich połączonych z nowoczesnością. Zabytkowe wnętrza oraz ciekawy wystrój przyciągają wielu gości.

Pozostałe atrakcje

Termy UniejówDodatkową atrakcją w Termach Uniejów jest Kręgielnia Nautilus, jak również Bawilandia czyli figloraj, lodowisko, wodne kule i świetna zabawa. Z kolei jedną z najpopularniejszych atrakcji turystycznych w okolicy jest wybudowany w XIV wieku Zamek Arcybiskupów Gnieźnieńskich oraz Zagroda Młynarska. Na jej terenie znajdują się wiatraki, dwór, ekspozycje powozów konnych, narzędzi i budynek inwentarski. W pobliżu Term nad rzeką Wartą zlokalizowany jest również Park linowy dla dzieci od 5 roku życia. Znajduje się tam 5 tras o różnym poziomie trudności, a najmłodszym dedykowana jest trasa Mini Park. Dodatkową atrakcją jest zjazd tyrolski tuż nad rzeką Wartą oraz ścianka wspinaczkowa.

Warto wspomnieć, że w okolicy na trasie Jeziorsko – Uniejów- Koło na rzece Warta organizowane są spływy kajakowe. Dla spragnionych emocji to świetna alternatywa. Jeśli ktoś planuje dłuższy pobyt w okolicy warto skorzystać z takiej atrakcji. Na stronie Termy Uniejów znaleźć można ofertę noclegową.

Źródło

 

 

Leave a comment