Missing Consumer Key - Check Settings

Uniwersytet Rozwoju

Uniwersytet Rozwoju

Poszukując warsztatów będących połączeniem nauki i zabawy, a dodatkowo zafascynują nasze dziecko, warto zwrócić uwagę na Uniwersytet Rozwoju. Jego główny oddział znajdziemy w Katowicach przy ulicy Konduktorskiej 35. Druga placówka znajduje się w Częstochowie przy ulicy Równoległej 63a. Organizowane tu warsztaty dla małych naukowców sprawią, że dzieci pokochają naukę już od najmłodszych lat. Świat, który wydaje się dzieciom dość skomplikowany mogą odkrywać na nowo poprzez eksperymenty, doświadczenia i świetną zabawę.

Dziecięcy Uniwersytet Rozwoju to wyjątkowe miejsce z dużą dawką przyjemnej wiedzy. Jego symbolem jest ośmiornica. Oferuje warsztaty, które pozwolą rozwinąć pasje i sprawią najmłodszym wiele przyjemności. W ofercie poza warsztatami znajdziemy organizację urodzin, obozów, półkolonii, a także wielu eventów dziecięcych.

Warsztaty

Uniwersytet RozwojuTo kreatywne zajęcia skierowane do przedszkoli oraz szkół podstawowych i prowadzone są przez cały rok szkolny. Dzieci mają okazję nabyć nowych umiejętności m.in. z dziedziny chemii, fizyki, robotyki, plastyki, czy techniki.

Eksperymenty to warsztaty samodzielnych doświadczeń skierowane do dzieci w wieku 5 – 13 lat. Jak sprawić, aby woda płynęła w górę lub schłodzić napój nie używając lodówki ? Jak wyhodować prawdziwy kryształ i zbudować mini samolot odrzutowy ? Aby stać się małym naukowcem i odkryć tajemnice chemii i fizyki warto skorzystać z tej oferty.

Robotyka to zajęcia z programowania i konstruowania z udziałem m.in. klocków LEGO. Mogą wziąć w nich udział dzieci w wieku od 5 do 13 lat. Poznają innowacyjne rozwiązania przy konstruowaniu robotów oraz uczą się jak nimi sterować .

Warsztaty plastyczno-techniczne to rzeźba, ceramika, decoupage, masy plastyczne, rysunek, tablety graficzne, czy grafika warsztatowa. Zajęcia takie rozwijają twórczy potencjał, wyobraźnię oraz zdolności manualne. Skierowane są do dzieci w wieku 4-13 lat.

Urodziny

Uniwersytet Rozwoju organizuje dziecięce imprezy urodzinowe m.in. w klimacie Harry’ego Pottera, Pokemon, Urodziny z robotami, Akademia Rycerzy Jedi, Mini SPA, Minecraft, czy Master Cook Junior, podczas których uczestnicy przygotowują smakowite potrawy. Tematów przewodnich jest naprawdę wiele. Każdy znajdzie coś dla siebie. Całe przyjęcie to 2 – godzinna zabawa połączona z warsztatami.

Eventy

Uniwersytet RozwojuJeśli poszukujemy miejsca na dziecięcą imprezę Halloween, Andrzejki, Mikołajki, Sylwester, Dzień Chłopaka, czy Dzień Kobiet można skorzystać z oferty Uniwersytetu Rozwoju. Przykładowo podczas Halloween czekają dyniowe eksperymenty, warsztaty kulinarne, a także gry i zabawy w upiornym klimacie. Mikołajki zapewnią świąteczny klimat, eksperymenty szalonych Elfów, świąteczne kino oraz warsztaty z ozdób świątecznych. Można zapisać dziecko także na Całodniowe Warsztaty Przedświąteczne. Czeka tu Laboratorium Świętego Mikołaja czyli masa eksperymentów, Fabryka Zabawek czyli warsztaty z robotyki oraz Fabryka Prezentów, a mianowicie warsztaty w pracowni artystycznej.

Półkolonie i obozy

Półkolonie letnie i zimowe dla dzieci to świetna okazja, aby przez dobrą zabawę i ciekawe doświadczenia dziecko lepiej poznało świat. Dla chłopców jedną z propozycji Uniwersytetu Rozwoju są półkolonie robotyczno-programistyczne z motywem „ROBLOX-kreator” oraz „Minecraft-konstruktor”. Alternatywną propozycją dla dziewczynek będą półkolonie „W Pracowni Mody i Urody” lub „Master Cook Junior”. Do wyboru mamy także „Półkolonie Survivalowe”, „Studio Animacji Lego”, „W Pracowni Alchemika”, „Śladami Indiany Jonesa”, „Zagadki Sherlocka Holmesa”, „Mam Talent”, „Akademia YouTubera” i wiele innych propozycji. Dla dzieci od 11 roku życia organizowane są również letnie obozy.

Dla szkół i przedszkoli

Uniwersytet RozwojuNaukobus to jedyne w Polsce mobilne laboratorium realizujące pokazy naukowe, eksperymenty i doświadczenia.

Pracownia Wirtualnej Rzeczywistości proponuje 4 różne programy: Podwodny Świat Drapieżników, W odwiedzinach na Rafie Koralowej, Kosmiczna Ekspedycja oraz Żywioły. Podczas sesji dzieci za pomocą okularów VR przenoszą się do wirtualnej rzeczywistości poznając świat i niezwykłe zjawiska z zupełnie innej perspektywy.

Pokazy fabularne to kolejna z propozycji skierowana do szkół i przedszkoli. To naukowe show mające na celu zachęcić uczestników do wspólnej zabawy na scenie oraz w zabawnej formie przedstawia różne eksperymenty fizyczne i chemiczne, w tym nawet z ciekłym azotem.

Pokazy edukacyjne to naukowe show dla większych grup uczestników dzieci i młodzieży. Wśród pokazów można zobaczyć eksperyment z suchym lodem, ciekłym azotem, przeróżne eksperymenty chemiczne, eksperymenty z zastosowaniem prądu i światła, pokazy ogniste, „Tajemniczy świat zmysłów”, „Bańkowo-balonowe szaleństwo”, czy pokaz entomologiczny „Owady dla odważnych”. Doświadczenia wykonują instruktorzy w formie pokazu.

Warsztaty edukacyjne to eksperymenty, w których dzieci oraz młodzież czynnie uczestniczą. Każdy otrzymuje fartuch, kask oraz inne niezbędne atrybuty. Tematów takich warsztatów jest wiele, a wśród nich znajdziemy „Kuchnię molekularną”, „Co to znaczy mieć pH”, „Lodowe eksperymenty”, „Bio-laboratorium”, „Tajniki aerodynamiki”, „Pod napięciem”, „Mini Spa Czekoladowe”, „Warsztaty konstruktorskie”, „Olejki eteryczne”, „Świat pod lupą”, „Artysta w kuchni” i wiele innych.

Warsztaty organizowane są w siedzibie Uniwersytetu Rozwoju, ale także w placówkach oświatowych. Są to cykliczne zajęcia pozalekcyjne skierowane głównie do dzieci w wieku 5 – 13 lat.

Źródło

Leave a comment