Missing Consumer Key - Check Settings

Wielka Fabryka Elfów

Wielka Fabryka Elfów

Co roku w Fabryce Porcelany w Katowicach przy ulicy Porcelanowej 23 w okresie Świąt Bożego Narodzenia odbywa się cykliczne wydarzenie pod nazwą Wielka Fabryka Elfów. Ma miejsce także w Warszawie oraz w Gdańsku. Wydarzenie to skierowane jest do dzieci, aby mogły pomóc Elfom w świątecznych przygotowaniach i cieszyć się niezwykłą magią Świąt u źródeł.

O Fabryce

Wielka Fabryka ElfówFabuła Wielkiej Fabryki Elfów co roku nieco się zmienia, od ratowania Świąt, poprzez poszukiwanie zaginionych przedmiotów Świętego Mikołaja, po rozwiązywanie logicznych zagadek, jak również uczestnictwo w warsztatach. Niezmienny pozostaje czynny udział dzieci w gorączkowych przygotowaniach do nadchodzących Świąt, a na każdym kroku czekają zadania zręcznościowe, zagadki logiczne oraz zadania edukacyjne. Do Fabryki Elfów można przyjść indywidualnie z dzieckiem lub w grupie zorganizowanej. Należy pamiętać, żeby być 15 minut przed czasem rozpoczęcia zwiedzania. Pierwszym punktem programu jest przedstawienie na scenie i tu zwiedzający łączeni są w grupy 15-osobowe. Wielka Fabryka ElfówPrzedstawienie ma wyjaśnić dzieciom o co tak naprawdę chodzi w Fabryce. Następnie Elfy oprowadzają dzieci po zakamarkach Fabryki tzn. po 10 świątecznych punktach z atrakcjami. W każdym z nich na uczestników wycieczki czekają zadania specjalne. Opiekunowie mogą towarzyszyć dzieciom lub spędzić ten czas w Elfiej Kawiarni. Można zakupić w niej  przekąski oraz ciepłe lub zimne napoje. Podróż po Fabryce trwa ok. 2 h, a jej zwieńczeniem jest spotkanie ze Świętym Mikołajem, który wręcza dzieciom pamiątkowe dyplomy pomocnika i mały upominek.

Przydatne informacje

– W dni robocze do godziny 16.00 odbywają się wejścia dla grup zorganizowanych. Goście indywidualni mogą odwiedzać Fabrykę w dni robocze w godzinach 14.30-17.30 oraz w weekendy od 9.00 do 18.00.

– Atrakcje dotyczą dzieci w przedziale wiekowym 3-10 lat.

– Fabryka czynna jest od 22 listopada do 29 grudnia.

– Liczba biletów jest ograniczona, a więc warto zakupić je wcześniej. Rezerwacji dokonuje się wyłącznie przez stronę internetową Wielkiej Fabryki Elfów.

– Jeden dorosły z jednym dzieckiem wchodzi za darmo – płacimy wtedy tylko za bilet dla dziecka.

– Goście mogą skorzystać z bezpłatnej szatni. Najlepiej przynieść dziecku wygodniejsze obuwie na zmianę, ale nie ma takiego przymusu.

– Nie ma możliwości przyniesienia własnego prezentu. Mikołaj wręcza jedynie dyplomy i gadżety WFE. Wyjątek stanowi impreza zorganizowana taka jak urodziny dziecka.

– Na terenie Fabryki znajduje się również sklepik z pamiątkami oraz budka ze słodkościami i napojami.

Urodziny

Wielka Fabryka ElfówWielka Fabryka Elfów organizuje dzieciom urodziny. Na uczestników czeka 2-godzinna zabawa z Elfami i Świętym Mikołajem oraz dodatkowy czas przeznaczony na poczęstunek. Całość trwa ok. 3 h. W imprezie może wziąć udział grupa maksymalnie 15 dzieci. Na solenizanta czeka niespodzianka w postaci uroczystego odśpiewania stu lat na scenie, jak również prezent od Świętego Mikołaja.

Źródło

 

One Comment

  1. Bardzo fajne miejsce, czuć świąteczny klimat. W sam raz dla dzieci 5-8 lat. Wiele zależy też od oprowadzającego elfa - jego podejścia do dzieci, przyjaznego nastawienia, zaangażowania. Dziecko było oczarowane wizytą. Zawsze warto odwiedzić takie miejsce i poczuć tą magię Świąt !
    Reply 10 października 2023 at 18:10

Leave a comment