Missing Consumer Key - Check Settings

Wioska Świętego Mikołaja Bałtów

Wioska Świętego Mikołaja

Wioska Świętego Mikołaja w Bałtowie to urokliwe miejsce pełne świątecznych niespodzianek. Znajdziemy ją na terenie Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego. Wioska lśni co roku, a zobaczyć można w niej Chatę Świętego Mikołaja, Bajkową Krainę Lodu, Zimowe Kino, Szopkę ze zwierzętami, lodowisko, Elfy prowadzące warsztaty dla dzieci w swojej Osadzie, jak również dinozaury w Jura Parku. Prawdziwa zimowa przygoda zaczyna się już pod koniec listopada i trwa do końca sezonu.

Wioska Świętego MikołajaWioska Świętego Mikołaja to kraina dziecięcych marzeń. Które dziecko nie chciałoby spotkać Świętego Mikołaja i wesołych Elfów ? Tutaj w ich towarzystwie przeżyje prawdziwe świąteczne przygotowania. A gdy Wioskę pokryje śnieżny puch, to naprawdę można poczuć się jak w mroźnej Laponii. Przekraczając bramy Wioski usłyszeć można świąteczne melodie, dzwonki i poczuć magię nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Wszystko rozświetlają kolorowe lampki. To miejsce jest jedną z najciekawszych zimowych atrakcji w regionie.

Chata Świętego Mikołaja

Sercem Wioski jest Chata Świętego Mikołaja otoczona leśnymi stworkami. Mikołaj na swym tronie serdecznie wita dzieci, obdarowuje je prezentami, a Pani Mikołajowa z pomocą przyjaznych Elfów częstuje gości smakołykami oraz gorącą czekoladą. W domu Mikołaja można sprawdzić jak działa poczta świąteczna, czy „Młynek do niszczenia grzechów”. Dzieci dowiedzą się także czegoś na temat historii tego miejsca oraz otrzymają dyplomy Pomocników Świętego Mikołaja.

Atrakcje Wioski

Wioska Świętego MikołajaNa terenie Wioski Świętego Mikołaja znajdziemy także domki Elfów, które łączy labirynt wąskich korytarzy. Wszyscy goście mile widziani są w Szkole Elfów, które przygotowały specjalne warsztaty dla dzieci. Można własnoręcznie np. udekorować pierniczki, przyozdobić świąteczną bombkę lub pomalować aniołka. Wykonane prace dzieci zabierają do domu. Na Dolnym Zwierzyńcu znajduje się żywa Szopka Bożonarodzeniowa, ponieważ jak wiadomo Mikołaj kocha zwierzęta. W zagrodzie zobaczyć można m.in. owieczki, kucyki i osiołki. Obowiązkowym punktem programu zwiedzania jest również Bajkowa Kraina Lodu. Pod śnieżną kopułą kryją się ulubieni bohaterowie bajki m.in. Elza i Olaf. Wioska Świętego MikołajaDotrzemy do nich przemierzając tajemnicze lodowe korytarze. Na multimedialnych ekranach wyświetlane są fragmenty bajki, dzięki czemu wszyscy przeniosą się do świata swoich ulubieńców. Do atrakcji zaliczyć można także seans w Zimowym Kinie 3D/5D, przejażdżkę Karuzelą Wiedeńską, spacer rozświetlonymi ścieżkami Jura Parku, czy rodzinną zabawę na lodowisku Szwajcaria Bałtowska. Wizyta w Wiosce Świętego Mikołaja to świetny pomysł zarówno na rodzinny wypad, jak i wycieczkę klasową.

Szwajcaria Bałtowska

To rodzinna stacja narciarska należąca do Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego. Jest największym i jednocześnie najnowocześniejszym ośrodkiem narciarskim w województwie świętokrzyskim. Znajduje się w sąsiedztwie Wioski Świętego Mikołaja. Znajdziemy tu wypożyczalnię sprzętu oraz doświadczonych instruktorów prowadzących zajęcia indywidualne i grupowe. Tuż obok jest duże lodowisko z wypożyczalnią łyżew, snowtubing, górka saneczkowa, jak również zimowa karuzela, czyli moc atrakcji dla całej rodziny. Wioska Świętego MikołajaDla osób, które zaplanowały przyjazd na dłużej Bałtów oferuje bazę noclegową „Zajazd Przystocze”. Dodatkowo na terenie Szwajcarii Bałtowskiej znajduje się Gościniec „Bałtowski Zapiecek” oferujący kuchnię regionalną. Ośrodek sportowy jakim jest Szwajcaria Bałtowska to idealne miejsce na rozpoczęcie przygody ze sportami zimowymi. Na dzieci czekają ferie, obozy, kuligi i oczywiście spotkania ze Świętym Mikołajem. Bogaty program atrakcji gwarantuje wspaniałą zabawę i moc wrażeń.

Źródło

One Comment

  1. Miejsce warte odwiedzenia o każdej porze roku. Odwiedzając Wioskę Świętego Mikolaja można załapać się również na pokaz tańca na lodzie. Są animacje dziecięce tylko brakuje śniegu. Ale wiadomo, że na pogodę nie mamy wpływu. Odpowiednie dla młodszych dzieci.
    Reply 27 października 2023 at 18:07

Leave a comment