Missing Consumer Key - Check Settings

Zabrzański Kompleks Rekreacji

Aquarius Kopernik w Zabrzu

Zabrzański Kompleks Rekreacji to dwa obiekty basenów krytych w Zabrzu: AQUARIUS zbudowany w latach 20 ubiegłego wieku oraz nowoczesny AQUARIUS KOPERNIK. Pierwszy znajduje się w centrum miasta przy Placu Krakowskim 10, drugi przy Alei Wojciecha Korfantego 18. Miejska Szkółka Pływania PINGWINEK i ŻABKA oferuje pakiet zajęć nauki pływania dla dzieci i młodzieży w obydwóch obiektach. Poza nauką pływania każdy z nich ma do zaoferowania ciekawe atrakcje.

AQUARIUS

Wnętrze starszego obiektu AQUARIUS zachowało niepowtarzalny, oryginalny klimat lat 20 ubiegłego wieku. Basen działa nieprzerwanie, a jego głębokość sięga do 4 m. Ze względu na architekturę i głębokość stał się planem zdjęciowym dla wielu filmów. Oferuje również szkolenia z zakresu nurkowania i kursy ratownictwa wodnego.

AQUARIUS – Grota Solna

Ciekawą atrakcją Kompleksu Rekreacji AQUARIUS  jest m.in. Grota Solna. To miejsce, w którym każdy może się zrelaksować i zaczerpnąć zjonizowanego powietrza. Wystrój przypomina jaskinię wypełnioną różnymi rodzajami soli. Krótki seans w takim miejscu jest idealny dla zdrowia ale również doskonale wpływa na samopoczucie.

Zabrzański Kompleks RekreacjiZabrzański Kompleks Rekreacji pomyślał także o dzieciach i przygotował w Grocie Solnej specjalny kącik zabaw. Maluchy mogą bawić się jak na piasku ponieważ okruchy solne są dosłownie wszędzie. Każdy może skorzystać z leżaka, a dorośli dodatkowo mogą sięgnąć po literaturę z ogólnodostępnej biblioteczki. Grota Solna oferuje również zabiegi fizjoterapeutyczne m.in. masaże, bańki chińskie i kinesiotaping.

AQUAURODZINY

Oryginalną alternatywą na zorganizowanie urodzin dziecku są Aquaurodziny w AQUARIUSIE. Taka usługa skierowana jest do dzieci od 6 do 14 roku życia. Zajęcia dostosowane są odpowiednio do wieku i umiejętności dzieci.  Oferta obejmuje 2 godziny zabawy w wodzie, profesjonalną opiekę ratowników i ciekawe animacje. Główną atrakcją jest aquazorbing czyli chodzenie w kulach po powierzchni wody lub skrócony kurs nurkowania. Dla każdego z uczestników czeka upominek niespodzianka. Dla dzieci, które lubią spędzać czas w wodzie z pewnością będzie to impreza pełna wrażeń. Aquaurodziny organizowane są także na terenie obiektu AQUARIUS KOPERNIK.

AQUARIUS KOPERNIK

Obiekt ten ma bardziej nowoczesny styl a w jego ofercie znajduje się basen sportowy, basen rekreacyjny, brodzik dla dzieci, jacuzzi, strefa SPA wraz z solarium, strefa Fitness oraz bistro bar. Na szczególną uwagę zasługuje tu basen rekreacyjny z torem do nauki pływania dla dzieci i dorosłych. W strefie rekreacji znajduje się dzika rzeka z efektem sztucznej fali, która stanowi dla dzieci dodatkową atrakcję. Dla najmłodszych powstał brodzik z bardzo łagodnym nurtem, ślizgawką, grzybkiem wodnym i Pingwinkiem. Starsze dzieci powyżej 10 lat i dorośli mogą skorzystać dodatkowo ze ślizgawki zewnętrznej liczącej 70 metrów długości. Jeśli poszukujecie Państwo dodatkowych zajęć dla dzieci to Zabrzański Kompleks Rekreacji AQUARIUS KOPERNIK zachęca do skorzystania z oferty Szkółki Pływania lub Aquaurodzin.

One Comment

  1. Wraz ze znajomą i dziećmi wybrałyśmy się do groty solnej na 45-minutowy seans. Dzieci bawiły się jak w piasku, przesypywały sól, zakopywały się, także sól była dosłownie wszędzie - nawet we włosach :) W tym czasie my odpoczęłyśmy na leżakach. Po wyjściu człowiek czuł, że oddycha pełną piersią. Na pewno działa korzystnie na drogi oddechowe. Jeśli ktoś, tak jak ja, ma problemy z zatokami powinien od czasu do czasu wybrać się na taki seans.
    Reply 24 maja 2023 at 12:28

Leave a comment