Missing Consumer Key - Check Settings

Zaginione Miasto Rosenau

Zaginione Miasto Rosenau

Zaginione Miasto Rosenau to malowniczo usytuowany Park Rozrywki i Edukacji w miejscowości Pokrzywna w pobliżu Gór Opawskich. Jest miejscem wypoczynku dla rodzin z dziećmi łączącym zabawę z edukacją. Znajdziemy tu m.in. Park Wodny, Park Żywiołów, Park Linowy, Interaktywny Ogród Wody, czy Kopalnię Złota.

Szukając miejsca na wypoczynek z dziećmi z dala od zgiełku i hałasu warto odwiedzić Góry Opawskie w województwie opolskim. Znajdziemy tu ciszę i spokój w otoczeniu pięknych lasów, zabytków oraz legend. Można zdobywać łagodne szczyty, spacerować dolinami, ścieżkami przyrodniczo-dydaktycznymi, podziwiać formacje skalne i pomniki przyrody. Choć Góry Opawskie nie są tak znane i popularne jak inne pasma górskie, to z pewnością sprawdzą się na weekendowy lub dłuższy rodzinny wypad, ponieważ w okolicy nie brakuje atrakcji.

Park Wodny

Zaginione Miasto RosenauNa terenie Zaginionego Miasta Rosenau znajduje się Park Wodny dla całej rodziny. Górski klimat tego miejsca i moc atrakcji Miasta Rosenau, które są w zasięgu ręki, przyciągają okolicznych mieszkańców i przyjezdnych. Na terenie Parku Wodnego znajduje się strefa dla maluszków, wodny plac zabaw dla dzieci z kilkoma zjeżdżalniami, wir wodny, jacuzzi na otwartym powietrzu, zjeżdżalnia typu Anaconda, Wahadło, a także basen rozmiarów olimpijskich z plażą i leżakami. Tuż obok znajduje się 4-gwiazdkowy Hotel Gorzelanny z basenem wewnętrznym, restauracją i SPA. Jego goście w cenie pobytu mają zapewniony wstęp do Parku Wodnego.

Atrakcje Rosenau

Zaginione Miasto RosenauNazwa Parku Rosenau nawiązuje do miejscowej legendy o średniowiecznej osadzie, która niegdyś znajdowała się w Górach Opawskich i spowijała ją mroczna tajemnica. Legenda głosi, że miasto zapadło się pod ziemię, a dziś zastępuje je Interaktywny Park Rozrywki i Edukacji.  Jedną z atrakcji jest Park Żywiołów, w którym dzięki specjalnym eksponatom można przyjrzeć się prawom fizyki i czterem żywiołom. W dalszej kolejności znajdziemy Interaktywny Ogród Wody czyli instalację ok. 20 urządzeń wodnych takich jak pompy, zapory, fontanny, a także koła młyńskie. Atrakcje rozmieszczone zostały wokół malowniczego jeziora. Można popływać tu rowerkami wodnymi, a dodatkowo zaobserwować  jak co pewien czas z wód wynurza się potwór. Zaginione Miasto RosenauDodatkowo na terenie Rosenau znajdziemy Jaskinię Wilka i Niedźwiedzia, Stonehenge, Kamienny Krąg, replikę Sztolni Złota w formie labiryntu, czy Park Linowy. Najmłodsze dzieci mogą skorzystać z trasy Dinoparku. Rozrywkę zapewnia również Kino 7D, karuzele dla dzieci, dmuchany zamek, balon na uwięzi, snowtubing, czteropolowa trampolina oraz kolejka turystyczna. Można skorzystać z przejażdżki po pięknych terenach Gór Opawskich. W okresie zimowym w Parku Rosenau czynne jest lodowisko oraz snowtubing ze śnieżnym torem.

Gastronomia

Nad jeziorem na terenie Parku Rosenau znajduje się tawerna serwująca ryby takie jak pstrągi, sumy, karpie, bądź szczupaki. Można tam skorzystać z usług patroszenia i przyrządzenia ryb złowionych samodzielnie. Poza potrawami z ryb tawerna oferuje także inne smaczne dania. Można skorzystać również z restauracji hotelowej, gdzie serwowane są potrawy kuchni polskiej i regionalnej.

Źródło

 

Leave a comment