Missing Consumer Key - Check Settings

Zaurolandia

Zaurolandia

Zaurolandia to Rodzinny Park Rozrywki w Rogowie na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. Zajmuje ok 20 ha powierzchni. Jego główną atrakcją jest Park Dinozaurów, ale to nie jedyna rozrywka. Usytuowany jest nad brzegiem Jeziora Rogowskiego z dodatkowymi wodnymi atrakcjami. Poza tym w Zaurolandii znajdziemy Muzeum Paleontologiczne, plac zabaw oraz strefę rozrywkowo-zabawową.

Dinozaury i Muzeum

ZaurolandiaSercem Zaurolandii jest Park Dinozaurów, przez który wiedzie ścieżka edukacyjna. Znajdziemy w nim ok 80 dinozaurów rzeczywistych rozmiarów. Na trasie zwiedzania zamieszczone zostały tablice informacyjne zawierające fakty i ciekawostki. Przy końcu ścieżki natrafimy też na rzeźby naszych przodków. Muzeum Paleontologiczne to wystawa skamieniałości z różnych epok. Znajduje się na głównym dziedzińcu w największym budynku. Poza udostępnieniem ekspozycji, Muzeum organizuje warsztaty dla dzieci, na których uczą się zawodu paleontologa i próbują swoich sił w wydobywaniu skamieniałości.

Rozrywka

ZaurolandiaJak w każdym większym Parku Rodzinnym w Zaurolandii także znajdziemy kompleks rozrywkowo-zabawowy dla dzieci. Jedną z atrakcji jest plac zabaw z huśtawkami, zjeżdżalniami, konstrukcją wspinaczkową, drabinkami, karuzelami, bujakami i piaskownicami. W innej części znajdziemy wesołe miasteczko z karuzelami, kolejką elektryczną, dmuchanymi zjeżdżalniami, parkiem linowym, elektrycznymi samochodzikami, quadami i automatami do gier. Na dzieci, które chcą pobawić się w paleontologów, czeka piaskownica z ukrytymi szczątkami dinozaura. Nie brakuje też wodnych atrakcji w postaci rowerków, łódeczek oraz kajaków. Czas maluchom i młodzieży umilą m.in. rajdy terenowe na torze quadowym. ZaurolandiaStarsze dzieci pod okiem instruktorów mogą samodzielnie przemierzać leśne pętle, a maluchy wraz z rodzicem. Miłośnicy szybkiej jazdy mogą spróbować też swoich sił na torze kartingowym. Nie zabraknie tu także gier i zabaw zręcznościowych takich jak automaty, koparka, armatki wodne, czy koszykówka. W pobliżu ścieżki z dinozaurami wśród drzew skrywa się też labirynt. Park jest świetną alternatywą na zorganizowanie imprezy plenerowej nad jeziorem np. ogniska, pikniku, czy festynu.

Gastronomia

ZaurolandiaW sercu Zaurolandii na dużym dziedzińcu znajdziemy kilka punktów gastronomicznych takich jak cukiernia, lodziarnia, czy mała gastronomia. W cieniu parasoli ogródków letnich wśród oczek wodnych każdy zje coś smacznego i odpocznie. Nad brzegiem jeziora tuż obok plaży skorzystać można z oferty smażalni ryb. Na dziedzińcu znajdują się także sklepiki z pamiątkami. Dla grup zorganizowanych i wycieczek Park organizuje ogniska, gry oraz zabawy na plaży.

Warsztaty

Aby dodatkowo umilić czas dzieciom Zaurolandia przygotowała też ofertę w postaci dziecięcych warsztatów. Takie zajęcia opierają się głównie na zabawie i eksperymentach. Zaliczamy do nich malowanie po ścianie mapy parku dinozaurów, przygodę z malowaniem koszulek, zabawę w geologa paleontologa oraz warsztaty kulinarne. Warsztaty przeznaczone są dla dzieci w różnym wieku – od 7 do 15 roku życia. Odbywają się w specjalnych pracowniach w grupach zorganizowanych. Przybliżony czas trwania zajęć to 1-1,5 h.

Źródło

Leave a comment