Missing Consumer Key - Check Settings

Jak wybrać prezent na Dzień Dziecka?

prezenty

Wiele osób, mając Międzynarodowy Dzień Dziecka w pamięci, zaczyna poszukiwania prezentu dla swojej pociechy w początkowych dniach maja. Inni jednak poświęcają sporo czasu na znalezienie inspiracji i ciekawych promocji, dlatego zakupy planują zdecydowanie później.

Rzeczywiście, wybór prezentu na Dzień Dziecka nie należy do najprostszych – zwłaszcza teraz, kiedy już kilkulatki mają styczność z technologią, nietuzinkowymi atrakcjami i wieloma bodźcami docierającymi do nich z każdej strony. My podsuwamy kilka interesujących opcji obdarowania swoich pociech prezentami. Oczywiście, należy brać pod uwagę, że to tylko propozycje, które zawsze należy rozpatrywać z uwzględnieniem konkretnego charakteru i zainteresowań.

1. Smartchwatch na Dzień Dziecka – połączenie technologii i aktywności

2. Słuchawki gamingowe na Międzynarodowy Dzień Dziecka – dla młodszych i starszych

3. Hulajnogi zawsze na czasie

Czy wiecie, że – przynajmniej teoretycznie – miłośnicy okazji mogliby obchodzić Święto Dzieci aż trzykrotnie w ciągu roku? W Polsce największą popularnością cieszy się 1 czerwca, czyli Międzynarodowy Dzień Dziecka. W niektórych krajach jednak ten dzień przypada na drugą niedzielę grudnia. W kalendarzach znajdziemy również datę 20 listopada, na którego wyznaczono Światowy Dzień Dziecka oraz obchody Dnia Dziecka upamiętniające przyjęcie Deklaracji Praw Dziecka ONZ.

Smartchwatch na Dzień Dziecka – połączenie technologii i aktywności

Niezależnie od tego, kiedy Dzień Dziecka obchodzony jest w konkretnej rodzinie, czy jest to dzień chłopca czy raczej dzień dziewczynek, warto zadbać, aby prezent na Dzień Dziecka naprawdę ucieszył obdarowanego. Mamy kilka ciekawych pomysłów.

Pierwszym z nich jest smartwatch, czyli inteligentny zegarek naszpikowany funkcjami znanymi ze smartfonów. Znajdziemy tu opcje wysyłania smsów czy wykonania połączeń, ale przede wszystkim możliwość monitorowania aktywności. Mając na myśli zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom, warto zainwestować w model wyposażony w GPS.

Dla wielu dzieci korzystanie ze smartwatcha staje się sposobem na większą aktywność fizyczną. Kontrolują one liczbę przebytych danego dnia kroków czy zdobywają punkty aktywności naliczane w aplikacji. Nic więc dziwnego, że taki prezent z okazji Dnia Dziecka wybierają rodzice, którym zależy na odciągnięciu pociechy od komputera czy konsoli. Dodatkowo modele dla dzieci są dostępne w wielu wariantach kolorystycznych, dlatego będą stanowiły również interesujący dodatek dla miłośników przyciągających wzrok gadżetów.

Słuchawki gamingowe na Międzynarodowy Dzień Dziecka – dla młodszych i starszych

Przed wspomnianym komputerem czasem jednak trzeba usiąść – zarówno w celach rozrywkowych, jak również typowo edukacyjnych. Jeśli taki moment nadejdzie, z pewnością przydadzą się słuchawki, które z jednej strony zapewnią wygodę korzystającemu ze sprzętu, z drugiej zaś – sprawią, że cały dom nie będzie musiał uczestniczyć w rozgrywce i słuchać głosów rozmówców. Dużym zainteresowaniem dzieci cieszą się słuchawki gamingowe nauszne.

Na co zwrócić uwagę, wybierając słuchawki jako prezent na Dzień Dziecka? Warto przede wszystkim zadbać o komfort użytkownika, dopasowując właściwie natężenie dźwięku. Zwłaszcza w przypadku młodszych dzieci radzimy wybierać modele, które nie przekraczają bezpiecznej dla młodego ucha granicy, czyli 85dB. Po drugie, słuchawki powinny być wykonane z wysokiej jakości materiałów. Znaczenie ma opcja regulacji oraz poduszki na nausznikach i pałąku.

W ten wyjątkowy dzień możemy również zdecydować się na ciekawe wzornictwo: kolory, formy, ale także dodatki, na przykład popularne wśród dziewczynek kocie uszy.

Hulajnogi zawsze na czasie

Nasza ostatnia propozycja prezentu na Dzień Dziecka to klasyka, czyli hulajnoga – dobry prezent na Dzień Dziecka, na urodziny czy na komunię. Hulajnogi królują na liście najbardziej pożądanych upominków, gdyż są atrakcyjne i praktyczne. Aby tak się stało, warto wybrać hulajnogę z niezbędnymi atestami.

Oczywiście, w związku z Dniem Dziecka należy zorientować się, jaki prezent sprawi radość najmłodszym. Jeśli kupujemy prezent dla malucha z rodziny, można skonsultować się z jego rodzicami lub podpytać samo dziecko, jaki upominek ucieszyłby je najbardziej. Dobrą alternatywę zawsze stanowią karty upominkowe.

Leave a comment