Missing Consumer Key - Check Settings

Park Chrobrego Gliwice

park chrobrego Gliwice

Atrakcje dla dzieci w Gliwicach – Park Chrobrego – czas wolny z dzieckiem

Park Chrobrego Gliwice

Park Chrobrego Gliwice to jeden z najpiękniejszych parków położonych na Śląsku. Po modernizacji, jaką przeszedł, można korzystać w nim z wielu nowoczesnych atrakcji. Odwiedzający mają do dyspozycji plac zabaw, siłownię, podniebną deskorolkę, pola do gry w bule oraz disc golfa. Mogą również odpocząć przy kawie lub książce na niezwykle wygodnych meblach miejskich.

Atrakcje Parku Chrobrego w Gliwicach

Park Chrobrego w Gliwicach na pewno wyróżnia się spośród wielu innych parków atrakcjami jakie oferuje. Mieszkańcy Gliwic, ale również turyści mogą cieszyć się miejscem bezpiecznym, nowoczesnym, darmowym i atrakcyjnym zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. To wszystko pośród zieleni, na świeżym powietrzu.
W centrum Parku Chrobrego stoi plac zabaw, jest to wielka konstrukcja zawierająca m.in. linarium i huśtawki, a nawet głuchy telefon. Starszych może zaciekawić bulodrom, czyli boisko do gry w bule oraz disc golf. W parku jest też siłownia plenerowa, podniebna deskorolka, rodeo i karuzela.

Do spacerów zachęcają parkowe alejki. W parku są również stojaki na rowery i możliwość przejażdżek rowerowych wśród pięknej zieleni. W czasie modernizacji parku w Gliwicach zadbano o posadzenie nowych drzew, krzewów, nowe trawniki, ale również o domki dla ptaków i hotele dla owadów niegryzących. Gdy zmęczy nas wielość atrakcji parku, możemy odpocząć na miejskich meblach, leżakach czy podestach.
Park jest oświetlony i właściwie można korzystać z niego przez cały rok. Położony na skraju miasta swoimi atrakcjami przyciąga wielu spacerowiczów i całe rodziny.