Missing Consumer Key - Check Settings

Atrakcje dla dzieci w Gliwicach

Funzeum, czy warto iść?
Funzeum, czy warto iść?

Funzeum można określić jako jedną wielką zabawę światłem, ale także dźwiękiem. Znajdziemy tu kilkadziesiąt multisenorycznych eksponatów i instalacji. Na stronie możemy znaleźć informacje, że cały obiekt został zbudowany z myślą o dostarczeniu dużej dawki zabawy i wiedzy. Czy im się udało? Przeczytajcie.

Nietypowe atrakcje Funzeum

Jak już zostało wyżej wspomniane obiekt bazuje na kolorach. Światło w wielu miejscach jest przygaszone aby były widoczne podświetlone atrakcje. Czym się możemy zachwycić:

  • kolorowymi kokonami, do których można wejść i się po nich wspinać;
  • podświetlanym basenem z białymi kulkami przy kawiarni;
  • pokojem z wielkimi piłkami – rodzic musi towarzyszyć mniejszym dzieciom;
  • dużymi klockami do tworzenia wielkich budowli;
  • siedzącymi piłkarzykami –  siedząca gra dla dwóch osób, które starają się strzelić sobie gola;
  • chodzeniem po kolorowych kółkach – maluch może nauczyć się tu kolorów;
  • pokojem z jednorożcami – dla całej rzeszy fanów;
  • malowaniem kolorowych motyli, które po zeskanowaniu latają na ścianie;
  • Zwiedzaniem niektórych pokoi z okularami 3d lub światłem UV.
  • Wieloma informacjami na temat światła

Opinie odwiedzjących

Funzeum chwali się (całkiem zresztą słusznie), że jest jedynym muzeum, w którym można dotykać eksponatów. I to faktycznie jest nietypowe. Niektórzy z  rodziców mówią o tym miejscu „inna sala zabaw”.  Znowu następni, że atrakcji jest zbyt mało, a zabawa polega tylko i wyłącznie na robieniu sobie zdjęć w różnych sceneriach. I pod tym komentarzem wiele osób się podpisuje. Dla niektórych za mało jest tu doświadczania, bo chodzenie w różne miejsca z różnym oświetleniem lub wchodzenie do świecących się dziur, to dla nich za mało. Wnętrza są ciekawie zaprojektowane, ale nie wszystkie mają do zaoferowania coś szczególnego. Właściwie nie do końca wiadomo jaka jest wizja i cel tego miejsca. I czy potencjał tego obiektu, zakładany przez jego twórców, w pełni zostaje wykorzystywany.

Funzeum według wielu osób pozostawia niedosyt.

 

 

Niezbędne informacje dotyczące Funzeum

Funzeum znajduje się w Gliwicach na terenie Europy Centralnej. Na terenie obiektu są szafki, do których możemy schować niepotrzebne nam przy zwiedzaniu rzeczy. Zwiedzanie trwa 3 godziny i to jest wystarczający czas, żeby nacieszyć się wystawą i zjeść coś w kawiarni. W kawiarni znajdziemy raczej słodkie rzeczy: ciastka, muffinki, kawusię i lemoniadę. Wypić ją będziemy mogli na podświetlanych krzesłach i stolikach. Jest tu również mini restauracja z hotdogami, a właściwie z FUNDOGAMI. Toalety są czyste.

CENY:

Pojawiają się komentarze mówiące o tym, że standardowa cena jest zbyt wysoka, ale w promocji 50% adekwatna do rozrywki.

UWAGA:

Nie wszyscy będą tym miejscem zachwyceni. Wszystko się tu świeci lub odbija światło, dlatego osoby wyczulone na podobne przebodźcowanie, mogą się czuć niekomfortowo, a same zwiedzanie może ich zmęczyć.

 

 

 

Pływalnia Neptun w Gliwicach
Pływalnia Neptun w Gliwicach

Pływalnia Neptun w Gliwicach jest miejscem rekreacyjno-sportowym. Można tu popływać, wygrzać się w saunie lub przyjść z dzieckiem do bawilandii. Oprócz tego odbywają się tu treningi sztuk walki tj. ju-jitsu i organizowany dla pań aerobik wodny.

(więcej…)

Radiostacja Gliwice – muzeum
Radiostacja Gliwice – muzeum
Radiostacja Gliwice obecnie nie służy już emisji programów jak niegdyś. Budynki radiostacji położone przy ulicy Tarnowskiej stanowią dzisiaj oddział Muzeum w Gliwicach. Atrakcja przyciąga wielu turystów i jest żywą historią miasta. (więcej…)
House of Air – Park Trampolin Gliwice
House of Air – Park Trampolin Gliwice
House of Air to nowoczesny Park Trampolin w Gliwicach. Jako jedyny w Polsce posiada certyfikat bezpieczeństwa oraz jakości wydany przez ASTM International i należy do międzynarodowego związku International Association of Trampoline Parks.

(więcej…)

Restauracja Park Szwajcaria
Restauracja Park Szwajcaria

Restauracja Park Szwajcaria

Restauracja Park Szwajcaria to nietypowa restauracja położona w Gliwicach. Kuchnia jaką oferuje to połączenie kuchni śląsko-polskiej z elementami dań kuchni szwajcarskiej. Oferta restauracji zmienia się z porami roku, a także z okresowymi świętami.

Oferta restauracji Park Szwajcaria

Nie można odwiedzić Gliwic i nie skosztować prawdziwej kuchni śląskiej. Park Szwajcaria oferuje kuchnię regionalną na najwyższym poziomie. Warto wybrać się tam na obiad, kolację, lecz także zorganizować spotkanie biznesowe, szkolenia, a nawet konferencje. Poza wydarzeniami typowo biznesowymi można urządzić tam również wydarzenia rodzinne, komunie, chrzciny lub urodziny. Restauracja jest przygotowana do organizacji różnego rodzaju imprez i wydarzeń. W końcu co łączy ludzi bardziej niż dobre jedzenie?
Oprócz restauracji do dyspozycji mamy również pensjonat z darmowym WiFi i telewizorami w każdym pokoju. Poza tym bar, taras słoneczny i bezpłatny prywatny parking. Nie mniejszą atrakcją niż pyszna kuchnia, będzie roztaczający się z obiektu wspaniały widok na ogród.
Gdy dorośli będą rozkoszować się wspaniałą kuchnią śląską lub odpoczywać na tarasie, dzieci mogą korzystać ze specjalnie przygotowanej dla nich atrakcji w postaci placu zabaw. Restauracja oferuje także menu dziecięce.

Raj w centrum Gliwic

Uroczy obiekt Park Szwajcaria położony jest 5 km od centrum handlowego Arena i 36 km od lotniska Katowice-Pyrzowice. Jeśli chcemy odpocząć od zgiełku miasta to miejsce będzie dla nas idealne.

Park linowy w Gliwicach
Park linowy w Gliwicach

Lina Andrena to park linowy w Gliwicach, którego konstrukcja zamontowana jest na drzewach. Atrakcja jest całkowicie bezpieczna i idealna dla całej rodziny, ponieważ oferuje trasy na różnych poziomach trudności.

(więcej…)

Park Chopina w Gliwicach
Park Chopina w Gliwicach

Park Chopina – miejski park w centrum miasta.

(więcej…)

Kolejkowo Gliwice
Kolejkowo Gliwice

Kolejkowo Gliwice to wspaniały świat miniatur dla dzieci.

(więcej…)

Sala zabaw Dżungla
Sala zabaw Dżungla

W Gliwicach znajduję się sala zabaw dżungla – jedna z większych w okolicy

(więcej…)

Lodowisko Tafla Gliwice
Lodowisko Tafla Gliwice

Lodowisko Tafla Gliwice – Ośrodek Sportu Politechniki Śląskiej (więcej…)