Missing Consumer Key - Check Settings

Park Wodny Termy Maltańskie

Termy Maltańskie

W Poznaniu przy ulicy Termalnej 1 znajdziemy prawdziwy wodny raj czyli Park Wodny Termy Maltańskie. W skład wodnego kompleksu wchodzą Aquapark, Świat Saun oraz baseny sportowe. Termy znajdują się w malowniczej okolicy w pobliżu Jeziora Maltańskiego, co jest dodatkowym wabikiem na turystów. Znajdziemy tu również Szkołę Pływania dla dzieci od 5 roku życia, młodzieży i dorosłych.

Aquapark

Termy MaltańskieW strefie Aquaparku Term Maltańskich można poczuć się jak w tropikach. Jest dużo zieleni, lazurowa woda i rajska plaża. Nie brakuje atrakcji wodnych i miejsc na wypoczynek. W centralnej części znajdziemy Wulkan z efektami świetlnymi. Do dziecięcych atrakcji zaliczamy Wodną Krainę Zabawy z armatkami, strumieniami wodnymi, czy ogromnym wiadrem wody. Jest też strefa dla maluszków, czyli brodzik, fontanny i mini zjeżdżalnia. Znajdziemy też niewielką strefę multimedialną z interaktywną ścianką do gier. Inny plac zabaw znajduje się na zewnątrz. Kolejną atrakcją Aquaparku są zjeżdżalnie takie jak Pontonowa, Multimedialna, Turbo, Wielotorowa, Rodzinna i Dzika Rzeka oraz basen z falą dla dużych i małych. Pływają w nim piankowe zabawki w kształcie pojazdów, czy zwierząt. Termy MaltańskieIdealnym miejscem wypoczynku i relaksu jest jacuzzi, basen geotermalny wewnętrzy, czy basen termomineralny wypływowy. Nie brakuje hydromasaży oraz gejzerów wodnych. Z kolei jeden z basenów relaksacyjnych zewnętrznych zawiera dodatkową atrakcję tor przeszkód dla dzieci i dorosłych. Basen relaksacyjny dzieli się na kilka stref relaksu, a znajdziemy w nim także wir wodny, bicze, leżanki i kurtynę wodną. Idealnym i zacisznym miejscem na odpoczynek są Złote Kaskady przypominające grotę, w których znajdziemy trzy baseny kaskadowe z hydromasażami. Na tarasie strefy Aquaparku znajduje się także restauracja serwująca obiady, sałatki, desery, czy koktajle.

Plaża

Termy MaltańskieJeśli dzieci chcą też pobiegać po piasku mogą skorzystać z placu zabaw na plaży z torami przeszkód, czy siatką wspinaczkową. Na rodziców czeka Słoneczny Taras w hawajskim stylu z leżakami i parasolami palmowymi. Dodatkowo uroku dodaje panorama na Jezioro Maltańskie. Podczas wakacji Termy Maltańskie zapewniają plażowiczom występy na scenie. Na zewnątrz znajdziemy także 2 bary w stylu hawajskim serwujące orzeźwiające napoje, koktajle, lody, desery, przekąski, dania z grilla i fast food.

Dodatkowe atrakcje

Jednym z zacisznych miejsc idealnym na odpoczynek jest Zielony Zakątek. Goście mogą korzystać m.in. z wiszących foteli. Z kolei zakątek ze ścianami zieleni i drewnianymi leżakami pozwala skorzystać z kojącej drzemki. W okresie wakacji, czy ferii zimowych na odwiedzających czeka wiele animacji, zabawy rodzinne, konkursy, a nawet aqua-fitness.

Sauny

Termy MaltańskieŚwiat Saun Term Maltańskich jest miejscem skrywającym wiele atrakcji. Znajdziemy tu 10 różnych Saun i Łaźni, Tężnię Solną, Grotę Śnieżną, Mikrokosmos, Ścieżkę Kneippa, basen zewnętrzny i prysznice. Doskonałym miejscem na relaks pomiędzy seansami saunowymi jest zielony taras z leżakami, huśtawkami i hamakami. Po skończonym seansie można skorzystać z oferty Baru Świata Saun. Znajdziemy w nim zimne napoje, napary ziołowe, kawy, owoce, koktajle, a także drinki. Termy Maltańskie dysponują jedną z najbogatszych ofert seansów parowych m.in. w Łaźni Kwiatowej, Saunie Ziołowej lub Kelo z olejkiem mentolowym. Dzięki rytuałom i naparom ziołowym, czy oczyszczającym peelingom ciało odpręży się, oczyści, a umysł głęboko odetchnie. Cała ta strefa dostępna jest dla osób powyżej 18 roku życia.

Baseny Sportowe

Termy MaltańskieNa obszarze Term Maltańskich znajduje się też kompleks basenów olimpijskich, a wśród nich pełnowymiarowy basen sportowy o długości 50 m, posiadający trybuny. Baseny umożliwiają organizację zawodów najwyższej rangi. Dodatkową ofertę stanowią zajęcia dla dzieci i dorosłych z nauki pływania, piłki wodnej, nurkowania, a także aqua-fitness. Prowadzone są też rehabilitacje. Z myślą o najmłodszych powstał wodny żłobek oraz wodne przedszkole, a dzieci oswajają się z wodą poprzez zabawę. Dodatkowo znajdziemy tu basen suchy z gąbkami do trenowania skoków, jacuzzi na odpoczynek, basen głęboki z wieżą i trampolinami oraz siłownię. Jeśli ktoś chciałby uprawiać skoki do wody to Termy Maltańskie zapewniają odpowiednie warunki i treningi.

Źródło

 

One Comment

  1. Dużo atrakcji dla dzieci i zjeżdżalni, ale niestety spory tłum. Obiekt czysty, zadbany, woda ciepła. Bogata strefa saun osobno płatna. Parking też dodatkowo płatny. Dla rodzin z dziećmi w sam raz, ale każdy znajdzie coś dla siebie.
    Reply 24 marca 2024 at 17:37

Leave a comment