Missing Consumer Key - Check Settings

Prezent na mikołajki

Wizyta Mikołaja jest symbolicznym wstępem w okres świąteczny. Dzieci już od początku grudnia przygotowują się na przyjście sympatycznego brodacza. Piszą listy, pieką dla niego ciasteczka i są nadzwyczaj grzeczne. Czym jednak powinien obdarować je Mikołaj? Na jaki prezent na Mikołajki się zdecydować?

Prezent na mikołajki

Prezent na 6 grudnia jest zazwyczaj mniejszy i skromniejszy niż ten, który Mikołaj przynosi w Boże Narodzenie. Słodycze będą więc dobrym wyborem. Nie są może wartościowym posiłkiem, ale przecież powinniśmy dzieci czasem rozpieszczać. W sklepach już w listopadzie pojawiają się specjalne świąteczne słodycze lub te klasyczne, ale w świątecznych opakowaniach.

W paczce możemy schować mikołaje, bałwanki z czekolady, czekoladowe lizaki albo zwykłe tabliczki czekolady. Można powiedzieć, że czekolada jest dość bezpiecznym wyborem, jeśli wiemy, że dziecko nie ma na nią alergii. Warto jednak sięgnąć po słodycze, które są naprawdę czekoladą, a nie wyrobem czekoladopodobnym. Niech nasz prezent na Mikołajki będzie smaczny, ale i o dobrym składzie.

Coraz popularniejsze stają się u nas laski cukrowe, które robią ogromne wrażenie na dzieciach. W końcu pojawiają się w każdym świątecznym filmie i bajce. Laski cukrowe wyglądają bardzo efektownie i sprawdzą się również jako ozdoby choinkowe. Można znaleźć je już właściwie w każdym sklepie. Jeśli natomiast ważne jest dla nas pochodzenie słodkości i wspieranie lokalnych film to warto rozejrzeć się za miejscowymi manufakturami słodyczy.

Świąteczne gadżety na mikołajki

6 grudnia możemy uznać za wstęp do okresu świątecznego i sięgnąć po gadżety z motywami śnieżynek czy reniferów. Jako prezent na Mikołajki sprawdzi się ogromny kubek z reniferami na świąteczne kakao albo ciepłe skarpety z bałwanim noskiem. Ucieszą one nieco starsze dzieci, ale również dorosłych. Możemy wybrać też malutkie ogrzewacze do rąk, figurki, rękawiczki, opaski z rogami renifera czy spinki do włosów z czapką Mikołaja.

Kubki, skarpety i różne świąteczne dekoracje są niskobudżetowym prezentem. Sprawdzą się więc, gdy nie możemy pozwolić sobie na duże wydatki, a chcemy obdarować nasze dziecko przynajmniej drobiazgiem. Sprawdzają się również w przypadku np. Mikołajek klasowych. Gadżety świąteczne nie są spersonalizowanym prezentem. Można stwierdzić, że to jeden z bardziej uniwersalnych i zawsze trafionych podarków.

Czy warto obchodzić Mikołajki?

Niektórzy z nas traktują Mikołajki jak wielkie święto i sięgają po drogie prezenty, zabawki edukacyjne, gry bez prądu, lalki itd. Inni lubią tę tradycję, ale ze względu na napięty grudniowy budżet wybierają drobne upominki. Każdy sposób na świętowanie jest dobry. A to czy w ogóle ma to sens zależy od naszego dziecka. Weźmy pod uwagę to, jak ono podchodzi do tego święta. Czy wierzy w Mikołaja? Czy z utęsknieniem patrzy na kalendarz? A może udaje, że wyrosło, ale rano i tak zagląda pod poduszkę? Mikołajki mogą być fajną tradycją oraz dniem, który choć trochę warto osłodzić sobie niespodziankami.

Jeśli jednak nasze dziecko zdecyduje, że już wyrosło z tego dnia, to uszanujmy jego decyzję i zrezygnujmy z obdarowywania go na siłę.

Prezent na mikołajki