Missing Consumer Key - Check Settings

Atrakcje dla dzieci w Katowicach

Atrakcje dla dzieci w Katowicach

Śląski Teatr Lalki i Aktora Ateneum
Śląski Teatr Lalki i Aktora Ateneum

Śląski Teatr Lalki i Aktora Ateneum w Katowicach istnieje od 1945 roku. Zaliczany jest do najstarszych teatrów lalkowych w Polsce. Jego założycielem był Juliusz Glatty – aktor, reżyser, scenograf. Repertuar teatru skierowany jest głównie do dzieci. Obejmuje współczesne propozycje, jak i  klasyczne baśnie. Na jego deskach wystawiono dziesiątki spektakli takich jak Pinokio, Kot w butach, Piotruś Pan, Podróże Guliwera, Słowik, Ferdynand Wspaniały, Dziadek do orzechów, Pchła Szachrajka, Piękna i Bestia i wiele innych. (więcej…)

Gili Gili
Gili Gili

Gili Gili to wyjątkowe miejsce w Katowicach, które stanowi połączenie przytulnej kawiarni z dość oryginalną bawialnią. Znajduje się na ulicy Gliwickiej 275. Czym się wyróżnia ? Zamiast kolorowego małpiego gaju z plastikowymi zjeżdżalniami i mnóstwem zabawek znajdziemy tu strefę sensoryczną i warsztatową stworzone w oparciu o filozofię Montessori oraz Domek Gili Gili. Ograniczona ilość bodźców oraz przyjazna minimalistyczna przestrzeń sprzyjają kreatywnej zabawie i uczą. To miejsce jest szczególnie przyjazne dzieciom wysoko wrażliwym. (więcej…)

Wrotka Katowice
Wrotka Katowice

Wrotka Roller Disco to przyjazne dorosłym, młodzieży oraz dzieciom wrotkowisko gwarantujące świetną zabawę w rytmie muzyki. Klub mieści się przy ulicy Dąbrówki 10 w Katowicach. Organizuje wiele imprez m.in. weekendowe wrotkowe poranki dla dzieci, urodziny na wrotkach, środy uczniowskie, studenckie czwartki, cykliczne wrotki z DJ, taneczne imprezy, naukę jazdy, konkursy dla dzieci, czy liczne imprezy okolicznościowe. Każda okazja jest dobra, aby spróbować i poczuć klimat jazdy na wrotkach. (więcej…)

Centrum Kreatywności 1000 Klocków
Centrum Kreatywności 1000 Klocków

Dla wszystkich fanów klocków LEGO, zarówno tych dużych, jak i małych ciekawą alternatywą jest Centrum Kreatywności 1000 Klocków w Katowicach przy ulicy Zawiszy Czarnego 16 A. Znajdziemy tu ponad 100 tysięcy znanych wszystkim klocków, z których stworzyć można naprawdę wiele imponujących rzeczy. Bawialnia organizuje także imprezy tematyczne, warsztaty edukacyjne, półkolonie, przyjęcia urodzinowe, nocowania, czy wakacyjne zajęcia całodniowe. (więcej…)

Sala zabaw Nibylandia
Sala zabaw Nibylandia

Nibylandia jest największą na Śląsku salą zabaw dla dzieci, która przenosi uczestników do magicznej krainy Piotrusia Pana. 6-poziomowa konstrukcja to prawdziwy tor przeszkód i labiryntów dla najmłodszych. Dzieci mogą tu szaleć przez cały dzień bez ograniczeń. Sala znajduje się przy ul. Pawła Kołodzieja 44 w Katowicach. (więcej…)

Oyama Karate „Goliat”
Oyama Karate „Goliat”

Śląski klub Oyama Karate „Goliat” prowadzi zajęcia Karate dla dorosłych, młodzieży i dzieci w wieku szkolnym oraz przedszkolnym. Klub posiada ponad 50 sekcji na Górnym Śląsku m.in. w Katowicach, Chorzowie, Bytomiu, Gliwicach. Oprócz zajęć Karate prowadzone są także zajęcia Aikido. (więcej…)

Bajka Pana Kleksa
Bajka Pana Kleksa

Bajka Pana Kleksa w Katowicach to przygoda bazująca na słynnej trylogii Jana Brzechwy i pierwsze w Polsce miejsce łączące Kulturę, Naukę i Zabawę.

(więcej…)

Smart Kids Planet
Smart Kids Planet

Smart Kids Planet to znana i chwalona wystawa, którą można było dotychczas odwiedzić jedynie na warszawskim stadionie narodowym. Obecnie znajduje się ona w katowickiej Bajce Pana Kleksa.

(więcej…)

Atrakcje dla dzieci w Katowicach – co trzeba zobaczyć?
Atrakcje dla dzieci w Katowicach – co trzeba zobaczyć?
Katowice to miasto pełne atrakcji dla dzieci i dorosłych. Zarówno tych typowo rozrywkowych, jak centra zabaw oraz typowo turystycznych. Dlatego warto spędzić tam trochę więcej czasu. I obowiązkowo pojawić się w paru miejscach. Które atrakcje w Katowicach warto zobaczyć?

(więcej…)

Filharmonia Śląska w Katowicach
Filharmonia Śląska w Katowicach
Filharmonia Śląska im. H.M. Góreckiego jest niezwykłą atrakcją. Działa od roku 1945 i była pierwszą instytucją tej rangi na Górnym Śląsku. Wtedy, dla różnorodnej kulturowo społeczności Górnego Śląska było to miejsce, w którym mogli wypocząć od pełnej zawirowań codzienności.

(więcej…)